دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۳

پس از مدت‌ها انتظار بالاخره صبح امروز اولین جلسه شورای منتخبین انتخاب ریاست دانشگاه تهران پشت درهای بسته با حضور دکتر فرجی دانا…

پس از مدت‌ها انتظار بالاخره صبح امروز اولین جلسه شورای منتخبین انتخاب ریاست دانشگاه تهران پشت درهای بسته با حضور دکتر فرجی دانا ، وزیرعلوم و دکتر امید، سرپرست دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، صبح امروز اولین جلسه شورای منتخبین انتخاب ریاست دانشگاه تهران در تالار امیرکبیر دانشگاه تهران با حضور وزیرعلوم و دکتر امید و51 عضو این شورا برگزار و وزیرعلوم در این جلسه به بیان دیدگاه‌های خود درباره ریاست دانشگاه پرداخت و پس از آن اعضای شورا نظرات خود را مطرح کردند حضور وزیر در این جلسه تا حدود ساعت 12 ادامه داشت.

ترکیب اعضای هیئت ریسه و شورای منتخبین

در ابتدای این جلسه دکتر قمصری معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره روند تشکیل شورا توضیحاتی برای اعضا ارائه کردند. در همین باره دکتر قمصری درباره جزییات جلسه امروز که پشت درهای بسته برگزار شد به ایسنا، گفت: صبح امروز اولین جلسه شورای منتخبین انتخاب ریاست دانشگاه تهران برای تصمیم‌گیری به منظور گزینه‌های پیشنهادی ریاست دانشگاه تهران با حضور وزیر علوم برگزار شد و در ابتدای مراسم ریاست این شورا مطابق معمول براساس هیئت رییسه سنی تعیین و سه نفر از اساتید پیشکسوت به عنوان هیئت رییسه انتخاب شدند که بر همین اساس آقای دکتر میرزایی، کیایی و خلیلی ریاست جلسه را برعهده گرفتند. از آنجایی که من فقط در ابتدای جلسه گزارشات را ارائه دادم و جلسه را ترک کردم اطلاعی از تصمیم‌گیری‌های بعدی برای ریاست جلسه ندارم.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به نحوه انتخاب اعضای این شورا می گوید: در هفته گذشته نامه‌ای به روسای دانشکده‌ها ابلاغ شد که براساس آن از میان اساتید و دانشیاران نظرسنجی به عمل آید و متناسب با جمعیت اعضای هیئت علمی نمایندگانی انتخاب شوند که بر همین اساس پردیس فنی با 9 نماینده، پردیس کشاورزی با 6 نماینده، پردیس علوم با 6 نماینده، پردیس هنرهای زیبا با 3 نماینده و دانشکده حقوق و علوم سیاسی با 3 نماینده به ترتیب بیشترین نماینده‌ها را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: با توجه به تعداد جمعیت اعضای هیئت علمی این نمایندگان از سوی تمامی اعضای دانشکده‌ها اعم از مربی، استادیار و …صرف نظر از شکل استخدامی آنها انتخاب کرده‌اند.

وزیر علوم :امروز تصمیم قطعی برای ریاست دانشگاه تهران گرفته نمی شود

به گزارش ایسنا ،وزیر علوم پس از خروج از جلسه شورا با حضور در جمع خبرنگاران درباره جلسه امروز شورای منتخبین گفت : امروز اولین جلسه مقدماتی برای بحث درباره انتخاب ریاست دانشگاه با اعضای شورای منتخبین برگزار شد و بنا نیست امروز تصمیم قطعی برای ریاست دانشگاه تهران گرفته شود و انتخاب گزینه‌های پیشنهاد ریاست دانشگاه در اختیار اعضاست.

جلسه بعدی پنجشنبه 18 اردیبهشب برگزار می شود

به گزارش ایسنا، جلسه بعد از خروج وزیرعلوم و سرپرست دانشگاه تهران، تا حوالی ساعت 14 ادامه پیدا کرد و حجت الاسلام ابراهیم کلانتری رییس نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران پس از خروج از جلسه با بیان این که بناست گفت و گویی با خبرنگاران انجام نشود به خبرنگار ایسنا گفت: جلسه بعدی شورای انتخاب ریاست دانشگاه تهران روز پنجشنبه برگزار می‌شود و هنوز گزینه احتمالی نیز مطرح نیست.

6 گزینه برای انتخاب ریاست دانشگاه تهران روی میز است

پس از پایان جلسه حوالی ساعت 14 بعد ازظهر دکترخلیلی عراقی عضو هیئت رئیسه سنی شورای منتخبین انتخاب ریاست دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه تا کنون شش گزینه برای انتخاب ریاست دانشگاه تهران مطرح شده است، گفت: اسامی محرمانه است و اعلام نخواهد شد. هنوزهیچ چیز مشخص نیست و این شورا یک شورای مشورتی است که تاکنون شش گزینه برای ریاست دانشگاه تهران مطرح کرده است. جلسه بعدی با هماهنگی وزارت علوم برگزار خواهد شد و پس از تصمیم گیری‌های نهایی گزینه‌های پیشنهادی به وزارت علوم معرفی خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.