چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۶:۴۲

به گزارش ایرنا، براساس ابلاغ معاون برنامه ریزی ونظارت رییس جمهوری در اجرای بند الف تبصره 22 قانون بودجه سال 93 این رقم…

به گزارش ایرنا، براساس ابلاغ معاون برنامه ریزی ونظارت رییس جمهوری در اجرای بند الف تبصره 22 قانون بودجه سال 93 این رقم به شهرستان گمیشان تخصیص یافته و به گفته ˈامانگلدی ضمیرˈ ،این اعتبارات صرف 18 پروژه این شهرستان خواهد شد.

فرماندار گمیشان روز چهارشنبه در گفت و گوی خبری اظهار کرد: از جمله پروژه هایی که از محل این اعتبار اجرا و به بهره برداری می رسد، مجتمع فرهنگی گمیشان، خانه فرهنگ سیمین شهر، کانون دانش آموزی، هوشمند کردن مدارس، طرح هادی روستای چارقلی و کله پُست است.

ضمیر ادامه داد: بهسازی آسفالت کوره سو – ناردانلی به سیمین شهر، بهسازی و آسفالت سیمین شهر به آلتین تخماق، احداث جاده بین مزارع، توسعه ناحیه صنعتی گمیشان، مهندسی رودخانه و ایجاد تأسیسات زیربنایی مجتمع پرورش میگوی گمیشان از دیگر پروژه هایی است که از محل این اعتبارات به بهره برداری خواهد رسید.

شهرستان گمیشان در فاصله 45 کیلومتری از مرکز استان گلستان واقع بوده و دارای حدود 60هزار نفر جمعیت و مساحت 1285 کیلومتر مربع است.

وجود آثار تاریخی و تپه های باستانی، نشان از فرهنگ و تاریخ دیرینه این شهرستان دارد، این منطقه همچنین نقطه آغاز دیوار تاریخی گرگان که تا شرق گلستان ادامه یافته ، است.

صنایع دستی شهرستان بیشتر تولید قالیچه، قالی، گلیم، نمد، پشتی، روسری ترکمنی، جاجیم و فرش های دستباف است که علاوه بر ایجاد اشتغال برای زنان و دختران ترکمن نقش مهمی در صادرات کشور دارد.

از مناطق گردشگری و باستانی این شهرستان، تالاب گمیشان، گل افشان نفت لیجه، بافت قدیم شهر گمیشان، موزه مردم شناسی، دیوار تاریخی گرگان و قیزلر قلعه و نیز سه شنبه بازار است.

601

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.