چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۴:۴۸

به گزارش ایرنا، ناصرسراج سه شنبه شب در مراسم تودیع و معارفه مدیران بازرسی هرمزگان افزود: سیاست این سازمان به حداقل رساندن پرونده…

به گزارش ایرنا، ناصرسراج سه شنبه شب در مراسم تودیع و معارفه مدیران بازرسی هرمزگان افزود: سیاست این سازمان به حداقل رساندن پرونده های کیفری است که این سیاست تنها با نظارت و پیشگیری قابل انجام است.

وی ادامه داد: در قانون اساسی نظارت و پیشگیری پیش بینی شده دیده شده و سازمان بازرسی کشور نیز نظارت و پیشگیری را مقدم دانسته و بر آن تأکید دارد.

سراج استفاده از قضات عالی رتبه در سازمان بازرسی های استان های کشور را یکی دیگر از راهبردهای این مجموعه معرفی و اضافه کرد:در گذشته به دلیل گزارشاتی که افراد غیرقاضی در سازمان بازرسی تهیه می کردند فرآیند رسیدگی به پرونده ها طولانی می شد.

وی با اشاره به ابلاغ 24 بندی سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری، اظهار داشت:با تشکیل کارگروه های ویژه در سراسر کشور،تمام سیاست ها بررسی شده و با هماهنگی دولت و مجلس شورای اسلامی برای تمامی 24 بند ابلاغی ،برنامه مدون ارائه شده که به محض اجرای آن توسط دولت،سازمان بازرسی نیز کار خود را در این زمینه با جدیت دنبال می کند.

سراج همچنین از شناسایی و بررسی قوانین مرتبط با حوزه فرهنگ سخن گفت و اضافه کرد: در این حوزه باید با دقت و شناخت تمامی جوانب بتوان برنامه منظم و مدونی ارائه کرد تا دغدغه های رهبری در مقوله فرهنگ نیز برطرف شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور همچنین با اشاره به وجود بیش از 25 واحد گمرکی در استان هرمزگان، گفت: بندر شهید رجایی و بندرشهید باهنر با اختصاص 30 درصد واردات کشور به خود سهم عمده ای در درآمد کشور دارند و باید بررسی های جدی در این بخش صورت بگیرد.

سراج بیان کرد:سازمان بازرسی در برخورد با متخلفین هیچ تبعیضی را روا نمی دارد و بدون چشم پوشی با قانون شکنان برخورد می کند.

در این مراسم از تلاش های محمد نصوری سرپرست سازمان بازرسی استان هرمزگان تقدیر و ابوالفتح ابوالهادی به عنوان مدیرکل جدید بازرسی استان هرمزگان معرفی شد.

ابوالهادی پیش از این ریاست دادگستری شهرستان حاجی آباد در شمال بندرعباس را برعهده داشت.ک/2

7192/668

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.