جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین نقوی حسینی عصر پنج شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا با اشاره به نامگذاری سال 1393…

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین نقوی حسینی عصر پنج شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا با اشاره به نامگذاری سال 1393 به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی مسائل اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی باید از تمام امکانات و تجهیرات استفاده درست و بهینه شود.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی افزود: باید مردم از تولیدات داخلی استقبال می کنند و کالای خارجی مصرف نکنند چرا که عدم استفاده از کالای داخلی باعث می شود واحدهای تولیدی تعطیل و بیکاری در جامعه معضل جدی شود.

ایران پتانسیل‌های اقتصادی بالایی دارد

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی با تمامی قوا و توان خود اقتصاد ایران را مورد هدف قرار داده اند و با اعمال برنامه‌ها به ویژه تشدید تحریم‌ها درصدد ناکارآمدی نظام اسلامی هستند و ارائه برنامه ریزی منسجم، هدفمند و تقویت بخش های مختلف کشور به ویژه حوزه اقتصادی از ویژگی های مهم و بارز اقتصاد مقاومتی است و در عمل می‌تواند به بی اثر شدن تحریم های دشمنان منجر شود.

نقوی اضافه کرد: امروز کشور ما با توجه به ذخایر ارزشمند زیرزمینی دارای ثروت فراوانی است و اگر بتوانیم اینها را خوب هدایت و مورد استفاده قرار بدهیم قطعا مشکلات اقصادی که امروز در جامعه وجود دارد از بین خواهد رفت چرا که نیروی انسانی جوان خلاق و با پیشینه فرهنگی بالا در کشور ما زیاد است.

این مسئول یادآور شد: امروز فعالان اقتصادی باید با فرهنگ جهادی به جنگ تحریم ها رفته و مقدمات دست یابی به الگوی اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند زیرا این مقوله نوید بخش موفقیت هر چه بیشتر نظام اسلامی در عرصه اقتصادی است.

از ظرفیتهای منطقه ورامین و پیشوا به خوبی استفاده نشده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی  سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در منطقه طی سالهای گذشته آن طور که باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود برای توسعه استفاده نشده است بنابراین در سال جاری برای تحقق اقتصاد باید برنامه ها و راهکارهای مهم در دستور کار قرار گیرد.

این مسئول گفت: مسوولین می باید با رایزنی و تلاش مضاعف و نیز بهره گیری از ظرفیتهای موجود در بودجه که در تمامی حوزه های آموزش و پرورش، جهاد، برق، گاز و آب پیش بینی شده باعث ایجاد جهش در شهرستان های شوند.

وی ادامه داد: ظرفیت های خوبی در زمینه‌های کشاورزی و صنعتی در ورامین و پیشوا و قرچک وجود دارد به همین منظور و با حمایت های ویژه، می توان زمینه رسیدن به توسعه پایدار را فراهم کرد و این منطقه از جمله مناطقی است که با تلاش بیشتر می تواند در زمینه اقتصادی گامی بزرگ در استان و کشور ایفا کند.

نقوی تأکید کرد: یکی از اقداماتی که طی ایام گذشته در منطقه ورامین و شهرک صنعتی سالاریه انجام گرفت، رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتری در صد هکتار از این شهرک صنعتی است که این امر در توسعه صنعت این منطقه نقش به سزایی ایفا می کند.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: 60 درصد صنایع منطقه ورامین و پیشوا با ظرفیت 50 درصدی کار می کنند.

نقوی کار و تولید را لازمه پیاده شدن اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و عنوان کرد: مردم باید به دنبال کار و تولید بوده و در مقابل فعالان اقتصادی نیز راهکارهای مناسبی را برای بهره‌مندی تمام اقشار جامعه از ظرفیت‌های کشور در عرصه اقتصادی و دیگر عرصه‌ها پیش‌بینی و اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.