یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۴

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، عبدالرضا عزیزی عصر شنبه در همایش خصوصی سازی آموزش های فنی و حرفه ای، کلید اشتغال پایدار که…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، عبدالرضا عزیزی عصر شنبه در همایش خصوصی سازی آموزش های فنی و حرفه ای، کلید اشتغال پایدار که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمع وسیعی از مدیران آموزشگاههای آزاد کشور در محل برج میلاد برگزار شد، افزود: تحقق اجرای اصل 44 قانون اساسی در حوزه آموزش فنی و حرفه ای کشور و همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به درستی در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای از پرداخت مالیات معاف شده اند، اظهار داشت: مجلس از موضوع بیمه شدن کارکنان و مدیران آموزشگاههای آزاد در صورتی که در قالب یک لایحه از سوی دولت ارائه شود، حمایت می کند. براساس برنامه پنجم توسعه اعتباری در بودجه سنواتی برای کمک به آموزشگاههای آزاد در نظر گرفته شده است.

عزیزی معتقد است: فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی نظیر پزشکی که در دوران دانشجویی کار عملی انجام می دهند، هیچ مشکلی برای جذب در بازار کار ندارند، این مهم باید به تمام رشته های دانشگاهی تسری یابد و دانشجویان علاوه بر کسب تئوری کارهای عملی را فرا گیرند.

وی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در همه جا حضور دارد و آموزشهای مهارت را از زندانها، سربازخانه ها، دانشگاهها، محیط های کار و بسیاری از مکان های دیگر پیگیری می کند و برای این مسئولیت مهم باید مورد حمایت واقع شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: همچنین این سازمان می تواند در حوزه های فناوری های ˈهای تکˈ و ˈنانوˈ وارد شود.

وی در خصوص اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده در قالب 24 ماده است که می توان این 24 ماده را حول دو محور برونسپاری کارها به مردم و حمایت از تولید، مورد بررسی قرار داد.

وی گفت: مجلس از سه راه می تواند به توسعه اقتصاد مقاومتی در کشور کمک کند که شامل حذف قوانین مزاحم، تصویب قوانین جدید و احیای قوانین مترقی است.

اقتصام(3)9123**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.