یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بعدازظهر شنبه در این مراسم گفت: تبیین حمایت از تولید…

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بعدازظهر شنبه در این مراسم گفت: تبیین حمایت از تولید ملی، سرمایه گذاری و رفع موانع آن، ارتقاء بهره وری و تشویق مردم برای استفاده از تولیدات داخلی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

داریوش دیودیده افزود: تبیین فعالیت های بخش صنعت، معدن و تجارت استان، بیان مشکلات بخش خصوصی، استفاده حداکثری از ظرفیت ها و پتانسیل های بخش صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد برای تحول و پویایی این بخش ها از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

وی بیان کرد: اقدامات خوبی در بخش های صنعتی، تجاری و معدنی در این استان در دست انجام است که موجب اشتغالزایی و تامین نیازهای مردم خواهد شد.

14 طرح توسعه‌ای و ایجادی صنعتی و معدنی در استان افتتاح می شود

دیودیده با بیان اینکه 700 واحد صنعتی در استان در حال فعالیت است، اظهار داشت: از این تعداد 30درصد راکد هستند که برنامه هایی برای فعال کردن این واحدها در دست اقدام است.

وی بیان داشت: 400 واحد صنعتی هم در استان در حال اجراست که این واحدها از امسال تا چهار سال آینده وارد مدار تولید می شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد: 90 واحد معدنی هم در استان وجود دارد که از این تعداد 20 واحد تعطیل هستند.

دیودیده بیان داشت: بیش از 20 هزار واحد صنفی نیز در این استان در حال فعالیت هستند که کمتر از پنج هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

وی همچنین از افتتاح 14 طرح توسعه‌ای و ایجادی صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری بالغ بر 134 میلیارد ریال در مناطق مختلف استان خبر داد.

وی بیان داشت: با بهره برداری از این طرح ها به صورت مستقیم برای 161 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

رشد اشتغال در حوزه صنعت و کشاورزی ضروری است

در ادامه استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این مراسم گفت: صنعتگران و اصناف پیشقراولان تولید و ایجاد اشتغال هستند و عزم همگانی و هم‌افزایی قابل قبولی برای رونق تولید و توسعه این بخش وجود دارد.

سید موسی خادمی افزود: با نگاه کلان و توسعه‌نگر نمایندگان و پیگیری برای راه‌اندازی واحدهای بزرگ صنعتی در استان شاهد تحول عظیمی در صنعت کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بیشترین اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد در حوزه خدمات و کارهای دولتی است، گفت: باید تلاش کنیم که این جریان به سمت اشتغال در حوزه صنعت و کشاورزی تغییر کند.

خادمی دست یابی به این مهم را زمینه ساز پیشرفت و توسعه عنوان کرد و بیان داشت: یکی از مشکلات اصلی استان ما فقدان صنایع بزرگ و مولد است که برای برطرف کردن این مشکل باید از ورود سرمایه‌گذاران به استان حمایت کنیم.

استاندار اظهار داشت: باراه اندازی تاسیسات کارخانجات بزرگ و صنعتی و در سایه آن راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک می‌توان معضل بیکاری در استان را تا حدودی برطرف کرد.

وی افزود: تنها هشت واحد صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که بیش از 100 نفر اشتغال ایجاد می‌کنند.

کارخانه تولید خوراک دام و طیور به زودی راه‌اندازی می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس هم در این همایش گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات ملی مهمترین دغدغه مسئولین نظام است.

غلام محمد زارعی افزود: با تحقق این مسئله، مشکلات اشتغال و تولید و موانع بخش صنعت برطرف می‌شود.

وی بر حمایت از صنعت کشور تاکید کرد و بیان داشت: در گذشته برخوردهای مناسبی با صنعتگران از سوی بانک‌ها نشد که باید این رفتارها کنار گذاشته شود و آن‌ها را برای تولید و اشتغال هر چه بیشتر در کشور و استان کمک کنیم.

زارعی به احیای بسیاری از صنایع در استان از جمله راه‌اندازی کارخانه تولید شکر و قند و همچنین آرد و نشاسته و گلوکز اشاره کرد و افزود: کارخانه تولید خوراک دام و طیور نیز به زودی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم از اصناف، صنعتگران و معدن کاران برتر این استان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.