پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۶

محمد علي قمي اويلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم جشن نیمه شعبان، محتوا بخشی به این مراسم و…

محمد علي قمي اويلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم جشن نیمه شعبان، محتوا بخشی به این مراسم و مردمی برگزار شدن از برنامه های نیمه شعبان است كه بايد با تکیه بر تجربیات سال‌های قبل و امکانات شهرستاني باشكوهتر انجام پذيرد.

وي در خصوص اهداف برگزاري اين جشن‌ها یادآور شد: ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت در بین اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان، تبیین و گسترش فرهنگ صحیح انتظار، آشنایی قشر جوان با زمینه های ظهور امام زمان(عج) و همچنین پاسخ به شبهات و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان از اهداف برگزاري جشن انتظار در مساجد و هيهات مذهبي سطح شهرستان بشمار مي‌رود.

فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری این جشن‌ها فراهم شده است، تصریح کرد: برگزاري جشن در كليه مساجد و ساحل سيترا و سي‌سنگان،بازار، سخنرانی ،پياده روي خانوادگي، مولودی خوانی، برگزاری مسابقات فرهنگی، اجرای نمایش‌های مذهبی، ختم صلوات، برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع بروشور از جمله برنامه های نیمه شعبان در شهرستان نوشهر است.

وي با اشاره به برگزاري جشن هاي وي‍ژه در سواحل شهرستان نوشهر خاطرنشان كرد: براي اولين بار در سواحل سيترا و سي‌سنگان به منظور ميزباني از مسافران تعطيلات تابستانه جشن ساحل انتظار همزمان با ميلاد مسعود و فرخنده امام زمان(عج) برگزار خواهد شد.

فرماندار نوشهربا تبريك فرارسيدن نيمه شعبان، میلاد قلب عالم امکان، مظهر رحمت بیکران، مهدی موعود (عج) گفت: برای هرچه بهتربرگزاري جشن های نیمه شعبان جلسات مختلف برنامه ریزی و هماهنگی با متولیان آنها برگزار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.