سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، حامد مانی فر ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهارداشت: ایمن سازی جاده های استان…

به گزارش خبرنگار مهر، حامد مانی فر ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهارداشت: ایمن سازی جاده های استان برای کاهش سوانح جاده ای در کنار فرهنگ سازی از اولویت های راهداری در استان محسوب می شود.

وی افزود: همزمان با فرا رسیدن فصل سرما طرح راهداری زمستانی و استفاده از تمامی امکانات و ماشین آلات راهداری و به موقع باز کردن جاده ها در فصل زمستان امری مهم و ضروری است.

مانی فر با بیان اینکه یکی از اقدامات قبل از بارش، آماده سازی راهدارخانه هاست بیان کرد: در استان قزوین ذخیره سازی شن و نمک، آماده سازی ماشین آلات تخصصی انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: پایگاه های راهداری، راهدارخانه ها به بهترین وجه تجهیز شده اند تا در زمستان خدمات لازم وضروری  به مسافران جاده ای ارائه شود.

مانی فر گفت: شرایط راه های استان خوشبختانه نسبت به سایر نقاط کشور از وضعیت مناسبی برخوردار است و با همت و تلاشی که همکاران ما در سطح راه های استان انجام داده اند شاهد کاهش تلفات انسانی در جاده های استان بوده ایم.

وی یادآورشد: در سال گذشته 60 میلیون خودرو از راه های استان تردد کردند ولی با کاهش تلفات انسانی را در جاده های استان روبرو بودیم.

مانی فر افزود: در سطح استان 10 گردنه برف گیر در راههای اصلی  و بیش از 87 گردنه  در راههای روستایی استان وجود دارد که از این لحاظ در سطح کشور رتبه پنجم را به خود اختصاص داده ایم.

وی ادامه داد: از لحاظ تعداد گشت راهداری دارای ردیاب ماهواره ای فعال در سطح جاده ها رتبه سوم کشور را داریم و در موضوع توسعه شبکه روشنایی راه ها و حفظ و نگهداری از آنها  نیز موفق به کسب رتبه سوم کشوری شده ایم.

سرپرست راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: خودرو های سنگین و سبک ما در سطح جاده ها  به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به هموطنان هستندو در هنگام
بارش برف دوستان راهدار ما با  زحمات بی وقفه سعی در حفظ و نگهداری از راه ها و امنیت جاده ها و بازگشایی راهها ی مسدود شده دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت جاده های روستایی ما به نسبت راه های اصلی از کیفیت پایین تری برخوردار هستد ولی با تهمیداتی که در این زمینه پیش بینی شده و با تخصیص یک سری از امکانات بخصوص تهیه قیر، طی یکی دو سال گذشته توانستیم از توان پیمانکاران  با تجربه استفاده کنیم و سطح زیادی از راه های روستایی استان را روکش آسفالت کنیم.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی در پایان انگیزه راهداران استان برای خدمت را توصیف ناپذیر خواند و افزود: مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی راهداران مهمترین عامل پاسداشت جان و مال مردم در جاده های کشور است که این مهم باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.