پنجشنبه، ۰۶ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۳

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: خوشبختانه دولت یازدهم نگاه خوبی به عرصه بین‌الملل و اقتصاد دارد. به گزارش…

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: خوشبختانه دولت یازدهم نگاه خوبی به عرصه بین‌الملل و اقتصاد دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، “محسن جلال‌پور” در نشست هم‌اندیشی توسعه و بهبود فضای کسب و کار، با حضور معاون اقتصادی وزیر کشور در اتاق بازرگانی کرمان اظهار کرد: تا سال 70 اشتغال استان کرمان در بخش کشاورزی بود، اما مشکلاتی همچون خشکسالی و کمبود آب موجب شد تا این رویکرد به سمت بخش معدنی و صنایع آن حرکت کند.

وی افزود: در استان کرمان 60 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری معدنی توسط شرکت‌های بزرگ و بخش خصوصی استان کرمان در حال انجام است.

جلال‌پور با اشاره به نگرانی‌های خود افزود: شرایط استفاده و بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری‌های داخل استان پیش‌بینی نشده است و تاکنون از منابع خودمان برداشت کرده‌ایم، به گونه‌ای که اگر بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها به حاصل برسد، زیرساخت‌ها و در نتیجه بهره‌برداری مناسب از آنها مهیا نیست.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: خوشبختانه دولت یازدهم نگاه خوبی به عرصه بین‌الملل و اقتصاد دارد ضمن این‌که نگاه همه جانبه به توسعه استان کرمان هم ضروری است.

جلال‌پور خاطرنشان کرد: بزودی نشست چهار استاندار و چهار رییس اتاق بازرگانی کشور در کرمان برگزار شده و در آن می‌توان نیازهای منطقه‌ای را مطرح و به‌هم وصل کرد.

حل کردن مشکلات سرمایه‌گذاران استان در پنجره واحد سرمایه‌گذاری

هم‌چنین در این نشست “حمید شیخ‌اسدی” مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان اظهار کرد: در محل ستاد اقتصادی استان کرمان و بر اساس سیاست‌های استاندار کرمان و هم‌چنین با هدف ایجاد انگیزه برای بخش خصوصی، پنجره واحد سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شده است.

وی افزود: در تمامی جلسات مربوط به این طرح نماینده تام‌الاختیار دستگاه‌های اجرایی، نماینده اتاق بازرگانی کرمان، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان و هم‌چنین سرمایه‌گذاران نیز با هماهنگی در جلسات این پنجره واحد حضور دارند.

شیخ‌اسدی با اشاره به این‌که دستگاه‌های اجرایی و ستاد سرمایه‌گذاری استان در پنجره واحد سرمایه‌گذاری در جهت سرعت بخشیدن به روند کارسرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قدم برمی‌دارند، افزود: سرمایه‌گذارانی که در گذشته طرحی را آغاز کرده و با مشکلاتی مواجه شده‌اند می‌توانند به پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان کرمان مراجعه کنند تا ما آن مشکل را حتی به صورت موردی حل کنیم.

شیخ‌اسدی خاطرنشان کرد: باید با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، پنجره واحد سرمایه‌گذاری به صورت مجازی فعالیت کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.