یکشنبه، ۱۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۷

به گزارش ایرنا، علی همتی، شنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: فعال شدن این معادن با توجه به میانگین ایجاد اشتغال برای…

به گزارش ایرنا، علی همتی، شنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: فعال شدن این معادن با توجه به میانگین ایجاد اشتغال برای 10 نفر در هر یک معدن می تواند ظرفیت اشتغالزایی بالایی را برای استان فراهم کند.

وی، در خصوص بهره برداری از معادن آهن منطقه حفاظت شده بهرام گور هم گفت: اعتقاد ما این است که هرگونه بهره برداری از معادن در هر نقطه استان باید با رعایت اصول زیست محیطی انجام شود و در مورد معادن موجود در منطقه بهرام گور نیز این حساسیت بیش از دیگر مناطق وجود دارد.

او اظهار کرد: بهره برداری از معادن موجود در این منطقه که منافع بسیاری برای استان به همراه دارد می تواند بدون وارد آمدن آسیب به محیط زیست انجام شود.

همتی در خصوص وضعیت معادن دولومیت فارس نیز گفت: از چهار معدن دولومیت موجود در استان یک معدن در اختیار سازمان همیاری شهرداری های استان است که به مسوولان این سازمان تا ابتدای تیرماه امسال مهلت داده ایم که نسبت به فعال شدن معدن اقدام کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود: در صورت بی توجهی مسوولان سازمان همیاری شهرداری های استان به مهلت تعیین شده این امکان وجود دارد که امتیاز بهره برداری از این معدن به بهره بردار دیگری واگذار شود.ک/2

678/ 667

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.