سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۱۱

علی اوسط هاشمی در تشریح دستاورد سفر خود به منطقه سیستان در گفتگو با مهر اظهار داشت: به منظور مقابله با پدیده ریزگردها…

علی اوسط هاشمی در تشریح دستاورد سفر خود به منطقه سیستان در گفتگو با مهر اظهار داشت: به منظور مقابله با پدیده ریزگردها و همچنین کمک به زیست بهتر مردمان این دیار دولت اقدامات و عتبارات مناسبی را در دستور کار قرار داده است.

وی بیان داشت: در همین راستا علاوه بر اختصاص 600 میلیارد ریال به منظور مقابله با پدیده ریزگردها و مهار توفان های ناشی از خشکسالی مجوز رهاسازی ماهی پس از 10 سال خشکسالی متناسب با نیاز هامون و با برنامه ریزی لازم توسط دستگاه های اجرایی از طرف استانداری صادر شده است.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم نگاه ویژه ای را در راستای توسعه و شتاب بخشیدن به پیشرفت این منطقه معطوف ساخته است افزود:با توجه به سفر رياست محترم جمهور به استان كه سال جاري انجام شد مقرر شد 46 هزار هكتار زمين كشاورزي منطقه به روش هاي نوين تأمين آب و در اختيار كشاورزان سيستان قرار گيرد.

هاشمی اذعان داشت: به منظور مطالعه طرح توسعه سیستان منطبق با شرایط خشک یك درصد اعتبار پژوهش دستگاه هاي جهاد كشاورزي، آب منطقه اي و محيط زيست استان به این مهم اختصاص خواهد یافت.

وی تاکید کرد: باید با مدیریت یکپارچه و صحیح از روند رو به رشد آلودگی هوا در منطقه سیستان جلوگیری کرد که این امر نیاز به عزم ملی و همیاری همه جانبه دارد و البته دولت با نگاه ویژه از هر طرحی برای احیای هامون و کاهش سایر تبعات منفی آن حمایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.