دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۹

به گزارش دریافتی روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمد رضا فلاح در نشستی افزود:…

به گزارش دریافتی روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمد رضا فلاح در نشستی افزود: از مجموع جمعیت استان، حدود 700 هزار نفر برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کرده اند.

به گفته وی، این شرکت در سال85 تشکیل شد و در مجموع 10شرکت تعاونی سهام عدالت در سطح استان یزد فعالیت دارد که بر اساس فراخوان اولیه در همان سال از بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره کل بهزیستی و رزمندگان فاقد شغل ثبت نام بعمل آمد.

وی افزود: در مراحل بعد روستاییان و عشایر، ایثارگران و جانبازان، زنان سرپرست خانوار، خدام مساجد و حسینیه ها، بیماران خاص، مددجویان تحت پوشش مراکز مراقبت از زندانیان آزاد شده، کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری، طلاب حوزه های علمیه و سایر افراد کم درآمد جامعه ثبت نام کردند.

در این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: شرکت تعاونی سهام عدالت در استان با هم افزایی ،هم اندیشی و با کمک تعاونی پویا و فعال می تواند خانواده بزرگ این شرکت را کمک و حمایت کند.

محمد حسین ریاحی افزود: با توجه به تکلیف قانونی، سهام عدالت به شش دهک از دارندگان پایین ترین درآمدهای جامعه واگذار می شود.

به گفته وی در این ارتباط و به موجب تبصره 3 ذیل ماده 34 قانون اجرای سیاست های کلی اصل44، وزارت امور اقتصادی ودارایی مکلف شد با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افراد مشمول این ماده را شناسایی کنند.

این مقام مسئول اظهار داشت: بر این اساس شرایط واگذاری سهام به مشمولین باید فراهم شود که بتوان ظرف مدت10سال که هم اکنون بیش از 9سال آن گذشته است، نسبت به واگذاری سهام به مردم اقدام کنیم. ک1

2047/650

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.