یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۹

یوسف گران پاشا در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در شش ماهه اول سال جاری راه آهن شمال موفق شد بیش از 612…

یوسف گران پاشا در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در شش ماهه اول سال جاری راه آهن شمال موفق شد بیش از 612 هزار تن انواع بارهای مختلف را با بکارگیری بیش از 11 هزار دستگاه واگن باری راه آهن جابجا کند و این بارها شامل 536 هزار تن بار وارد شده به مناطق شمال کشور، 50 هزار تن بار صادر شده به دیگر استان ها و نیز قریب به 25 هزار تن بار جابه جا شده در سطح استان های مازندران و گلستان بوده است.

وی با اشاره به ضرورت جذب بیشتر بارهای کارخانجات و مـراکز تولیدی گفت: عموماً بارهایی که تـوسط راه آهن شمال حمل می شود شامـل مـواد سوختی از جمله گازوئیل و نفت کوره نیروگاه شهید سلیمی نکا، کود های شیمیایی، ذغال سنگ البرز مرکزی، غلات، گاز مایع، ماشین آلات، سیمان صادراتی شهرهای فیروزکوه و شاهرود و روغن های خوراکی بوده كه از مبادی ایستگاههای مختلف راه آهن شمال به سایر مناطق کشور حمل می شوند.

وی افزود: جابجایی این میزان بارحمل شده مجموعاً توسط  11 هزار و 305 دستگاه واگن های باری راه آهن صورت پذیرفت.

گران پاشا بیشترین نوع بار حمل شده در شش ماه نخست سال را به ترتیب متعلق به نفت کوره  نیروگاه نکا به میزان 397 هزار تن و سیمان بندر امیر آباد به میزان 77 هزار تن و بعد از آن ذغال سنگ پل سفید و امیر آباد به میزان 42 هزار تن اعلام کرد.

مدیرکل راه آهن شمال در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در شش ماهه اول امسال بیشترین بار حمل شده مربوط به شهریور ماه به میزان 135 هزار تن و کمترین آن در خرداد ماه معادل 73 هزار تن بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و راه اندازی آتی خط آهن گرگان اینچه برون افزایش قابل توجهی در حمل بار صورت خواهد پذیرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *