دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، احمد پورحیدر عصر یکشنبه در نشست با مسئولان اقتصادی استان بوشهر اظهار داشت: توسعه فعالیت‌ها در همه روزها و…

به گزارش خبرنگار مهر، احمد پورحیدر عصر یکشنبه در نشست با مسئولان اقتصادی استان بوشهر اظهار داشت: توسعه فعالیت‌ها در همه روزها و در ساعات مختلف روز یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که در تسریع در خدمات‌دهی به مراجعین نقشی مهم و اساسی خواهد داشت.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای سرعت بخشیدن به انجام تشریفات گمرکی و رونق تجاری خاطرنشان ساخت: نگهداری کالای تجار در انبار گمرک سبب افزایش هزینه کالا می‌شود و روزانه یک درصد به هزینه کالا اضافه می‌شود.

مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه تسریع در فرایند ترخیص کالا این هزینه حذف و سبب کاهش قیمت کالا می‌شود، اضافه کرد: کالاهایی که در مسیر زرد قرار دارند ارزیابی و بازرسی فیزیکی نمی‌شود و هم‌اکنون 62 درصد کالاها بدون بررسی فیزیکی در گمرک بوشهر ترخیص می‌شوند.

راه‌اندازی قبض الکترونیکی کالا در گمرک بوشهر

وی ادامه داد: همچنین 17 درصدی کالاهای ترخیصی در بندر بوشهر در مسیر سبز قرار دارند که بدون بازرسی فیزیکی و اسنادی ترخیص می‌شوند.

پورحیدر در ادامه خاطرنشان ساخت: 21 درصد کالاهای ترخیصی در گمرک بوشهر در مسیر قرمز قرار دارند که در این مسیر کالاها و اسناد به صورت کامل بازرسی می‌شوند.

وی در ادامه راه‌اندازی قبض الکترونیکی کالا در گمرک بوشهر خبر داد و گفت: بازرگانان و صاحبان شناورهای تجاری فعالیت‌های گمرکی خود را از راه دور انجام می‌دهند.

مدیرکل گمرک بوشهر گفت: با نوبت‌کاری کارشناسان و مسئولان مختلف گمرک بوشهر، این گمرک بدون تعطیلی پنج شنبه‌ها به بازرگانان خدمات‌دهی می‌کند که تلاش داریم تا بهترین خدمات را به بازرگانان ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.