یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۰

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه‌ی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: در پنج ماهه‌ی نخست سال اختصاص اعتبارات عمرانی استان نسبت به مدت زمان مشابه پارسال،…

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه‌ی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: در پنج ماهه‌ی نخست سال اختصاص اعتبارات عمرانی استان نسبت به مدت زمان مشابه پارسال، حدود سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، «ناصر حضرتی» افزود: خوشبختانه با روند مطلوب اختصاص اعتبارات عمرانی، قول دولت مبنی بر جبران کاهش اعتبارات مصوب از طریق افزایش سقف تخصیص‌ها محقق می‌شود.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون میزان اختصاص اعتبارات ملی استانی شده آذربایجان‌غربی به 63 درصد رسیده است در حالی که این رقم در مدت زمان مشابه پارسال، 24 درصد بود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه‌ی استانداری آذربایجان‌غربی ادامه داد: در پنج ماهه‌ی پیشین اختصاص اعتبارات عمرانی استانی نیز از منابع مختلف بطور میانگین حدود 40 درصد بوده است که این رقم در مدت زمان مشابه پارسال، 14.5 درصد بود.

حضرتی رقم اختصاص‌یافته‌ی اعتبارات عمرانی استانی را 870 میلیارد ریال و میزان تخصیص اعتبارات ملی استانی شده را 616 میلیارد ریال اعلام کرد.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس تدابیر استاندار پروژه‌های زیربنایی و محرک توسعه‌ی استان در اولویت تخصیص اعتبار قرار گرفته‌اند، در ادامه اظهار امیدواری کرد با تزریق این اعتبارات روند اجرای پرژه‌های عمرانی سرعت بیشتری بگیرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه‌ی استانداری آذربایجان‌غربی هم‌چنین از دستگاه‌های اجرایی استان خواست با اهتمام بیشتری نسبت به جذب اعتبارات تخصیص یافته اقدام کنند.

حضرتی با اشاره به وضعیت اعتبارات هزینه‌ای استان یادآور شد: در پنج ماهه‌ی نخست سال، میزان تخصیص اعتبارات هزینه‌ای استان بطور میانگین به 47 درصد رسیده است.

وی افزود: با وضعیت نسبتاً مطلوبی که در تخصیص اعتبارات هزینه‌ای داریم می‌کوشیم با اعمال سیاست مدیریت هزینه، هزینه‌های مربوط به پاداش پایان خدمت بازنشستگان عادی سال جاری را در آینده‌ای نزدیک تأمین و پرداخت کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه‌ی استانداری آذربایجان‌غربی یادآور شد: آذربایجان‌غربی در تأمین مانده مرخصی پاداش پایان خدمت بازنشستگان، جزو استان‌هایی با عملکرد موفق است و با وجود اینکه برخی استان‌ها هنوز با مشکل پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال‌های گذشته مواجه هستند در آذربایجان‌غربی با تدابیر مقام عالی استان و استفاده‌ی مطلوب از ظرفیت‌های قانونی، همه‌ی مطالبات بازنشستگان تابع نظام بودجه‌ هزینه‌ای استان پرداخت شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *