دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۲:۲۲

مدیر جهادکشاورزی بردسکن گفت: با خشک شدن قنوات و چشمه سارها در منطقه کوهپایه بردسکن 630 هکتار مزارع زعفران این منطقه نیاز به…

مدیر جهادکشاورزی بردسکن گفت: با خشک شدن قنوات و چشمه سارها در منطقه کوهپایه بردسکن 630 هکتار مزارع زعفران این منطقه نیاز به آبرسانی دارد.

حمید حاجی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان اظهارکرد: برای آبرسانی به مزارع زعفران منطقه کوهپایه بردسکن 200 میلیون تومان اعتبار نیاز است که می‌طلبد استانداری و سازمان جهادکشاورزی دراین رابطه، کمیته تخصصی تشکیل دهند.

وی با بیان این‌که تنها منبع درآمد 2500 خانوار منطقه کوهپایه کشت زعفران است، پس باید مزارع زعفران منطقه از تشنگی نجات پیدا کنند، گفت: با متوسط برداشت چهار کیلو زعفران در هرهکتار حداقل 10 میلیارد تومان درآمد نصیب مردم منطقه کوهپایه بردسکن می‌شود.

اختصاص بیش از 2 هزارتن جو به بردسکن

مدیر جهاد کشاورزی بردسکن افزود: از سهمیه 9 هزار تنی استان خراسان رضوی شهرستان بردسکن با توجه به این‌که بیشترین خسارت ناشی از خشکسالی را در سطح استان دارد بیش از 2 هزار تن علوفه جو به این شهرستان اختصاص پیدا کرد، که تاکنون 900 تن آن به شهرستان حمل شده است و هزار و 260 تن دیگر نیز حواله آن برای شهرستان گرفته شده است.

وی از تشکیل کمیته توزیع علوفه دامی در شهرستان بردسکن خبر داد و گفت: 500 تن سبوس یارانه‌دار نیز ذخیره داریم که دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاها با ارائه لیست‌های واقعی دامداران منطقه به جهادکشاورزی، نسبت به دریافت علوفه دامی اقدام کنند.

حاجی‌نژاد افزود: بردسکن اولین شهرستان استان است که توانست سهمیه علوفه جو را به طور 100 درصد جذب کند.

مدیر جهادکشاورزی بردسکن هم‌چنین از خرید دام مازاد دامداران منطقه در این شهرستان خبر داد و گفت: بردسکن اولین شهرستان استان است که کار خرید دام حذفی از دامداران را انجام می‌دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *