دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۰۷:۳۸

فرمانده انتظامی مازندران خطاب به مسئولان گردشگری مازندران گفت: برای امنیت بیشتر گردشگران باید تمامی تورها با نیروی انتظامی هماهنگ شوند. به گزارش…

فرمانده انتظامی مازندران خطاب به مسئولان گردشگری مازندران گفت: برای امنیت بیشتر گردشگران باید تمامی تورها با نیروی انتظامی هماهنگ شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه مازندران، سردار مسعود جعفری‌نسب، شب گذشته 19 مردادماه 93 در نشست خبری که به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در سالن اجتماعات ستاد فرماندهی انتظامی مازندران برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این نشست تکریم خبرنگاران است و خبرنگاران باید تلاش کنند تا زمینه برای فعالیت سهل کردن ترافیک و امنیت جامعه مهیا شود.

فرمانده انتظامی مازندران فعالیت خبرنگاران را نرم‌افزاری دانست و تصریح‌کرد: روش کار نیروی انتظامی هم نرم‌افزاری است و هم سخت‌افزاری و خبرنگاران از یک سو همکار نیروی انتظامی و پلیس هستند و از سویی دیگر به مطالبات مردم از مسئولان می‌اندیشند.

وی ادامه‌داد: اکنون نیروی‌انتظامی در سطح استان فعال و با طرح و برنامه است و تاکنون نیز اقدامات خوبی انجام داده است.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه با کمک مردم عرصه برای اراذل و اوباش کاملا تنگ شده است تاکید کرد: اگر چنانچه چنین افرادی در سطح جامعه مشاهده شوند، شخصا قبل از رسیدن کلانتری محل در همان محل حسابشان را کف دستشان می‌گذارم.

وی افزود: با آغار به کار قرارگاه سرقت، در تیرماه امسال 16 درصد سرقت‌ها کاهش یافته و در خصوص کشف نسبت به پارسال صد درصد افزایش داشتیم.

جعفری‌نسب با بیان اینکه یک چهارم جرایم کل استان در مرکز استان اتفاق می‌افتد، عنوان‌کرد: طرح‌ها و هدف‌گذاری‌های خاصی در حال انجام است.

اجرای طرح زدن چهره‌های توزیع‌کننده موادمخدر در مازندران

وی با اشاره به شناسایی تعداد 800 قاچاقچی موادمخدر در استان، افزود: طرح‌زدن چهره‌های توزیع‌کننده موادمخدر برای انفصال بین فروشنده کلان و مصرف‌کننده در حال اجرا است.

این مسئول استانی با اشاره به بحث زمین‌خواری در استان گفت: متاسفانه از رامسر تا ساری شاهد ساخت و سازهای بی‌رویه هستیم و تاکنون تلاش خوبی انجام شده تا بتوانیم افرادی که در کوچک‌کردن زمین نقش دارند به دستگاه قضایی معرفی کنیم.

جعفری‌نسب با اشاره به طرح‌های ساحل دریا اظهارکرد: لازم است تا با حضور پلیس 110 بتوانیم به حل و فصل مشکلات جاری سواحل بپردازیم.

وی افزود: اعتقاد ما این است 99 درصد مردمی که در ساحل حضور پیدا می‌کنند از گروه کسانی هستند که در اجتماع و عرف جامعه نیز حضور فعال دارند به نظر می‌رسد با همکاری مردم می‌توانیم سواحل را برای اراذل و اوباش نامن کنیم.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: تشکیلات پلیس افتخاری یکی از اقداماتی است که در حوزه نیروی‌انتظامی پیگیری می‌شود و خبرنگاران با عضویت در این حوزه می‌توانند مشاور خوبی برای برقراری امنیت در جامعه باشند.

جعفری‌نسب با اشاره به بحث رعایت حقوق شهروندی افزود: رفتار پلیس باید در چارچوب رفتار اعتقادی و دینی بوده و رفتار پلیس با مردم و مردم با پلیس باید از احترام دو طرفه برخوردار باشد، تا اراذل و اوباش جرات آسیب به پلیس را نداشته باشند.

وی تاکید کرد: رابطه پلیس و نیروی انتظامی با جمع خبرنگاران ارتباطی دوستانه است و بنده پیامک‌های خبرنگاران را پیگیری خواهم کرد.

جعفری‌نسب با اشاره به رویکرد پلیس در تلطیف کلانتری‌های استان افزود: تقریبا 44 کلانتری که 70 درصد از جمعیت استان را پوشش امنیتی می‌دهند با مبلمان راحتی سر و سامان دادیم.

فرمانده انتظامی مازندران در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره دستگیری زورگیران منطقه کجور نوشهر گفت: زورگیران سه نفر بودند که هرسه شناسایی، دستگیر و اموال آنها نیز ضبط شد.

وی خطاب به مسئولان گردشگری استان مازندران گفت: برای امنیت بیشتر گردشگران باید تمامی تورها با نیروی انتظامی هماهنگی شود.

جعفری‌نسب ادامه‌داد: برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقات ناگوار که برای صنعت گردشگری آسیب‌زا است لازم است یک جلسه تعاملی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با نیروی انتظامی برگزار کند تا امنیت اشخاصی که با جمعیتی قابل توجه در قالب یک تور به استان وارد می‌شوند با تدابیر ناجا تامین شود.

وی با اشاره به موضوع حجاب در جامعه گفت: ما در حوزه امنیت اخلاقی اجازه نمی‌دهیم هر ماموری وارد حوزه فرهنگ و امر و نهی مردم شود و معتقدیم در این حوزه نیاز به افراد متخصص زن و مرد است.

فرمانده انتظامی مازندران تاکید کرد: مدعی هستم در استان مازندران کلانتری وجود ندارد که به فساد اشتهار داشته باشد.

وی با اشاره به طرح (مکنا) یاد آور شد: در این طرح بحث خوشایندسازی مکان‌های کلانتری، تعالی رفتار پرسنل، و بحث حقوق شهروندی و در نهایت به دنبال رفتار، کردار و گفتار پسندیده از ناحیه پلیس هستیم.

به گزارش ایسنا در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر از همه خبرنگاران تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.