یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، مجید صدیقی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی و هم افزایی سومین جشنواره تئاتر معلولان منطقه‌ای آفتاب با بیان اینکه…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید صدیقی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی و هم افزایی سومین جشنواره تئاتر معلولان منطقه‌ای آفتاب با بیان اینکه برگزاری جشنواره تئاتر معلولین آفتاب روزنه امیدی برای معلولان در راستای ارایه هنرهایشان است، اظهار داشت: استقبال از این جشنواره از تمام استان‌های حاضر تاکنون قابل توجه بوده است.

وی با اشاره به ارسال 64 اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین آفتاب بیان داشت: این آثار در قالب نمایشنامه به دبیرخانه ارسال شده است که از این تعداد 27 متن نمایش صحنه‌ای و 7 متن نمایش خیابانی پذیرفته شده است.

نماینده هیات بازخوان متون سومین جشنواره تئاتر معلولین منطقه‌ای آفتاب با تاکید بر اینکه در مرحله اول کیفیت دراماتیک متون و در مرحله دوم همراستایی متون با اهداف جشنواره مورد بررسی قرار گرفت، افزود: متون نمایشی به نقطه بسیار خوبی رسیده است و امیدواریم در مرحله اجرای نمایش‌ها نیز شاهد یک جشنواره باشکوه باشیم.

حسن اکلیلی، کارگردان تئاتر و تلویزیون نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه ایرانی‌ها در تمام عرصه‌های هنری پیشتاز در تمام دنیا بوده‌اند، اظهار داشت: در این راستا ضروری است که ایرانی‌ها در حوزه‌ معرفی تئاتر معلولین به مردم جهان نیز پیشتاز باشد.

وی با اشاره به روند برگزاری جشنواره تئاتر معلولین در استان اصفهان اظهار داشت: بررسی گذشته برگزاری این جشنواره بیانگر افقی روشن برای این هنر در استان اصفهان و هم‌چنین سطح کشور است.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه تفکر بزرگ و حمایت‌های مناسب می‌تواند شخصیت‌های بزرگی را در عرصه هنر رشد دهد، ادامه داد: خوشبختانه در بین معلولین اتقاقات هنری بسیار خوبی رخ داده است و این وظیفه همگانی است تا از این افراد حمایت لازم را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.