پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، علی عباس کریمی پیش از ظهر پنجشنبه در همایش بورس که در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، بورس…

به گزارش خبرنگار مهر، علی عباس کریمی پیش از ظهر پنجشنبه در همایش بورس که در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، بورس را یکی از زمینه های موفق در تامین منابع مالی و توسعه ای برشمرد و گفت: در دنیا اتکا برای تامین  منابع مالی بر بانک ها نیست، بلکه بر بازار سرمایه است.

وی اظهار داشت: کشورهای توسعه یافته دنیا عملا بازار محور هستند و از چند بازار همانند بازار سهام، اوراق و … در تامین منابع مالی کمک می گیرند.

کریمی با بیان اینکه در تامین منابع مالی دولت باید بحث نفت را جدا کند، خاطر نشان کرد: دولت بایستی منابع مالی خود را از طریق طرح های دیگری چون انتشار اوراق، مشارکت دولتی، اوراق مسکوک، راه اندازی صندوق های پروژه ای و … تامین کند.

کریمی یادآور شد: بسیاری از شرکت ها هم اکنون از بورس استقبال نمی کنند و دلیل آن، این است که از نظر مالیاتی شفافیتی در دولت نیست.

معاون توسعه بورس اوراق بهادار تهران تصریح کرد: اگر بازار سرمایه را به عنوان نهاد ناظر بپذیریم، این مسئله منجر به حضور بیشتر شرکت ها در بورس خواهد شد و شرکت ها تحت نظارت این ناظر اطلاعات خود را در اختیار بانک ها قرار خواهند داد.

وی خاطر نشان کرد: بازار سرمایه می تواند به اقتصاد کشور کمک کرده و نیز اقتصاد را شفاف کند، همچنین بازار سرمایه به پیشبرد اهداف اقتصادی دولت کمک شایانی خواهد کرد.

کریمی در ادامه با اشاره به سخنان استاندار کرمانشاه در خصوص طرح هایی که در پتروشیمی سهام داشته و موفق بوده اند، گفت: با توجه به وجود کارآفرینان موفق می توانیم با تامین منابع  مالی در بورس به توسعه استان و کشور کمک کنیم.

معاون توسعه بورس اوراق بهادار تهران در ادامه با بیان اینکه در خصوصی سازی موفق نبوده و به نوعی خصومت سازی داشته ایم، افزود: قطعا یکی از راه های توسعه اقتصادی خصوصی سازی است.

کریمی در پایان یادآور شد: 64 درصد از خصوصی سازی ها توسط بازار سرمایه شامل بورس و فرا بورس صورت گرفته است. 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.