دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۰

امان الله حسين پور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در اجرای این طرح از 136 خانوار يتيم که مجموعا داراي 336 يتيم…

امان الله حسين پور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در اجرای این طرح از 136 خانوار يتيم که مجموعا داراي 336 يتيم بودند سرکشی و 32 حامي نیز برای کمک به آنان جذب شد.

وي اظهار داشت: در زمان اجراي اين طرح در سطح استان، 472 ميليون و223 هزار ريال به صورت نقدي و171 ميليون و 370 هزار ريال نيز به صورت غيرنقدي كمك جمع آوري شد.

حسين پور با بيان اينكه از مهم ترين اهداف اجراي اين طرح در استان آشنايي خيرين و مسئولان با شيوه زندگي افراد نيازمند است، گفت: ايجاد حس همدلي در بين اقشار مختلف جامعه، استحكام روابط عاطفي بين افراد، جذب كمك هاي خيرين و مردمي در راستاي مرتفع ساختن مشكلات افراد نيازمند و مددجويان تحت پوشش اين نهاد در استان از ديگر اهداف مهم اجراي اين طرح بوده است.

به گفته اين مقام مسئول، با اجراي طرح مفتاح الجنه مي توان زمينه زندگي بهتر و كاهش مشكلات مددجويان و تهيدستان در استان را به خوبي فراهم كرد.

حسين پور با تاكيد بر اينكه اين طرح و طرح هاي مشابه آن در استان بايد با قوت هرچه بيشتر اجرا شود، تصريح كرد: با اجراي اينگونه طرح ها خانوارهاي نيازمند استان از انزوا خارج مي شوند.

مديركل كميته امداد خراسان شمالي با بيان اينكه طرح مفتاح الجنه در راستاي رفع مشكلات و  گرفتاريهاي مددجويان تحت حمايت و ساير اقشار نيازمند جامعه اجرا مي شود، اظهار داشت: اجراي اين طرح در استان گام مهمی براي مشاركت هرچه بهتر خيرين و مسئولان با اين نهاد به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، هم اکنون ۲۴هزار و ۲۴۵ نفر حامی، پنج هزار و ۶۵ یتیم این استان را تحت حمایت خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.