دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، صابر پرنیان بعد از ظهر دوشنبه در جریان دیدار با فرماندار چایپاره با بیان اینکه تسهیل در امور واگذاری…

به گزارش خبرنگار مهر، صابر پرنیان بعد از ظهر دوشنبه در جریان دیدار با فرماندار چایپاره با بیان اینکه تسهیل در امور واگذاری اراضی را از اولویت های این شرکت برشمرد و افزود: این در حالی است که در دو سال گذشته کل  واگذاری سند در استان تنها 600 هکتار بود.

وی با بیان اینکه بورکراسی اداری چالش اساسی توسعه بخش صنعتی در استان است، اظهارداشت: نگرش تنگ نظرانه به مقوله صنعت، سودهای بالای بانکی از دیگر مشکلاتی است که امکان رقابت را از صنعت گرفته اند.

پرنیان با اشاره به اینکه مشکلات موجود موجب شده سرمایه گذاران علاقمند سرمایه گذاری خود را به سایر استانهای به خصوص استانهای همجوار سوق دهند گفت: اگر این مشکلات حل نشود و نگاه به صنعت نگاه توسعه ای نباشد و به تولید کننده به عنوان یک جهادگر نگاه نشود نباید انتظار توسعه صنعتی استان را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی یاد آور شد: آذربایجان غربی در حوزه شهرک سازی صنعتی در بین استان های کشور از شاخص رتبه بندی 26 به 12 رسیده است.

فرماندار چایپاره هم در این دیدار با بیان اینکه این شهرستان در بین دو منطقه آزاد ارس و ماکو قرار گرفته است و از پتانسیل بالای بهره مندی از توان این دو منطقه در امر توسعه صنعت برخوردار است خواستار اقدام هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف و آماده سازی ناحیه صنعتی شماره 2 چایپاره شد.

مرتضی اصغری صدور سند ملکی، آب شرب و صنعتی، گاز و محدویت زمین و همچنین واحدهای خارج از ناحیه صنعتی که خواهان داخل شدن در مجموعه ناحیه صنعتی هستند را از عمده مشکلات توسعه صنعت در این شهرستان عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.