دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر آل محمدی عصردوشنبه در نشست کمیته ایمنی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گیلان افزود:…

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر آل محمدی عصردوشنبه در نشست کمیته ایمنی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گیلان افزود: اجرای طرح ایمنی عابران پیاده و موتورسواران راهکاری موثر برای کاهش حوادث رانندگی در استان است.

وی ضمن بیان در حال اجرا بودن فاز نخست چهارمین مرحله طرح ارتقای ایمنی عابران پیاده و موتور سواران در 50 روستای گیلان اظهارداشت: کاهش حوادث ترافیکی در استان همواره به عنوان یکی از اساسی ترین برنامه های اداره کل حمل و نقل و پایانه های گیلان است.

مدیركل حمل و نقل و پایانه های گیلان همچنین با اشاره به اینكه بیش از 65 درصد فوتی های ناشی از حوادث رانندگی استان را عابران پیاده و موتورسواران تشكیل می‌دهند، گفت: این طرح به منظور پیشگیری از وقوع حوادث رانندگي و ارتقای آگاهی های ترافیكی این گروه برگزار می شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح در 300 روستا از تمامی شهرستان های استان در سه سال گذشته گفت: طرح مزبور در سال 90 به صورت گسترده آغاز شد و در سال 92 كاهش 29 درصدي كشته هاي عابران و موتورسواران نسبت به سال 89 را بدنبال داشت.

آل محمدی تصریح کرد: مرحله چهارم طرح با توجه به اجرای موفقیت آمیز مراحل ماضي امسال با محوریت آموزش عابران پیاده و موتورسواران در دو فاز عملیاتی مجزا اجرا و در مجموع 100 روستای استان گیلان در چهارمین مرحله اجرای طرح ایمنی عابران و موتورسواران تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی همچنین ارتقای سطح آگاهي و اصلاح الگوي رفتاري عابران پياده و راكبان موتورسيكلت، هماهنگ کردن فعاليت‌ها و اقدامات از طريق جلب حمايت نهادهاي ذيربط و افزایش اطلاعات ترافیكی و پیشگیری از وقوع تصادفات را از مهمترین اهداف طرح مزبور عنوان و از عموم مردم و مسئولان خواست با همدلی، همفکری و همکاری عموم زمینه کاهش حوادث رانندگی و ارتقای فرهنگ ایمنی و ترافیک را در استان فراهم کنند.

 مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان گفت: آموزش یکی از ابزارهای عمده “انتقال فرهنگ، جامعه پذیری، نظارت و کنترل اجتماعی، و ضامن استمرار و بقای هر جامعه‌ای” است.

وی ادامه داد:  آموزش در حوزه ترافیک مهمترین اصل و عامل انسانی به عنوان مهمترین رکن ترافیکی محسوب می شود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.