یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۲

ˈعلی شعبانیˈ روز شنبه در حاشیه چهارمین جلسه کارگروه جمع آوری متکدیان شهرستان آمل به خبرنگار ایرنا گفت: شماری از دستگیر شده ها…

ˈعلی شعبانیˈ روز شنبه در حاشیه چهارمین جلسه کارگروه جمع آوری متکدیان شهرستان آمل به خبرنگار ایرنا گفت: شماری از دستگیر شده ها زیر پوشش اداره مجموعه بهزیستی و یا کمیته امدادخمینی(ره) شهرستان آمل بودند.

وی افزود: البته برای متکدیان بومی شهرستان، پرونده سازی شده ومتکدیان غیربومی نیز از شهرستان اخراج شدند.

معاون سرپرست فرمانداری آمل تصریح کرد: در سال گذشته نیزتعداد 61 نفر از متکدیان بومی وغیربومی دستگیر که غیر بومی ها از شهرستان طرد شدند.

شعبانی، با بیان اینکه تکدی گری از معضلات اجتماعی است که به جامعه آسیب می رساند افزود: کارگروه جمع آوری متکدیان شهرستان آمل باید با به خطر انداختن امنیت شغلی و درآمدی متکدیان ، با این پدیده زشت مبارزه کند و جلوی انحراف را بگیرد.

وی افزود: بیشتر متکدیان افراد فرصت طلبی هستند که به حرفه تکدی گری به عنوان شغلی با سود دهی خوب البته بدون نیاز به زحمت و سرمایه می نگرند که کارگروه وظیفه دارد با آنان برخورد داشته باشد.

معاون سرپرست فرمانداری ویژه آمل با بیان اینکه امروز شاهد تغییر در شکل و نحوه تکدی گری در شهرستان هستیم افزود: متکدیان با ورود به کوچه ها و درب منازل تکدی گری می نمایند و نیز عده ای با حضور در پمپ بنزین ها و در چهار راه ها به این عمل دست می زنند که شناسایی و جمع آوری آنان را تا حدودی مشکل نموده است.

شعبانی، به فرهنگ سازی و عدم کمک مردم به متکدیان اشاره نمود و اظهار داشت: مردم باید بدانند وجوهی را که به فقرا پرداخت می کنند به مصرف واقعی خانواده هایشان نمی رسد بلکه همین کمکها جهت تهیه مواد مخدر به کار برده می شود و این کمکها و دلسوزی آنان نه تنها به کم شدن تعداد این افراد منجر نشده بلکه تعداد آنان را در سطح شهر افزایش می دهد

وی تصریح کرد:مسئولین فقط با مساعدت و همکاری مردم می توانند ریشه این ناهنجاری اجتماعی را بخشکانند، چون با حذف این پدیده بسیاری از آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.

شهرستان آمل حدود 400هزار نفر جمعیت دارد.ک/3

7327/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.