دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۷

به گزارش خبرنگار مهر، مجید درویشی پیش از ظهر دوشنبه در جشن تجلیل از بازنشستگان و خردمندان سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی اظهارکرد:…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید درویشی پیش از ظهر دوشنبه در جشن تجلیل از بازنشستگان و خردمندان سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی اظهارکرد: بیمه به معنی ضمانت در برابر خطراتی است که بیم وجود آن در جامعه وجود دارد.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی افزود: تامین اجتماعی با سابقه یک قرن در جهان از منظر اقتصادی و اجتماعی از اهمیت روزافزونی برخودار است.

درویشی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی با قدمت 60 ساله خود از جمله نهادهای مردمی در ایران است، بیان کرد: این نهاد مسئولیت پوشش بیمه‌ای میلیون‌ها نفر را برعهده دارد.

وی گفت: بی‌شک اقدامات سازمان تامین اجتماعی در راستای جلب اعتماد ذینفعان و خدمت‌رسانی در زمینه اجتماعی جلوه زیبایی از خدمت‌رسانی است.

درویشی با اشاره به نامگذاری سال به عنوان سال “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی”، اظهارکرد: درسال جاری سازمان تامین اجتماعی نیز در این راستا حرکت خود را آغاز کرده و ماهیت برنامه‌های این سازمان با رویکرد اقتصاد مقاومتی است.

افزایش 25 درصدی حقوق بازنشتگان در سال جاری

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی ضمن تبریک 25 ذی‌الحجه به عنوان روز تکریم بازنشستگان، بیان کرد: بازنشستگی دوران خدمت به مردم بوده که این دوران کارآمدترین دوران جامعه است.

درویشی افزود: باید تلاش شود از تجربیات این افراد با ارزش در راستای تعالی جامعه استفاده کنیم.

وی اظهارکرد: بازنشستگان سرمایه‌های اجتماعی جامعه بوده که در سال جاری سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی اقدامات متنوعی در خصوص تکریم بازنشستگان انجام داده و رضایت نسبی بازنشستگان را در پی داشته است.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان جنوبی در سال جاری 25 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: این اقدام امسال برای اولین بار انجام شده است.

درویشی برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی، پرداخت وام قرض‌الحسنه و ارائه خدمات درمانی رایگان به بازنشستگان را از جمله اقدامات سازمان تامین اجتماعی استان در راستای تکریم بازنشستگان برشمرد.

وی افزود: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی با هشت شعبه اصلی و 10 شعبه اغماری به مستمربگیران خود خدمات ارائه می‌دهد.

بیش از 11 هزار مستمربگیر زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 11 هزارو 700 مستمری بگیر، بازمانده و بازنشسته از خدمات تامین اجتماعی استفاده می‌کنند، بیان کرد: در شش ماه نخست سال جاری این مستمری‌بگیران 562 نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 11 هزار و 700 مستمری‌بگیر، بازمانده و بازنشسته زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، تصریح کرد: از این تعداد هفت‌هزار و 547 نفر بازنشسته،747 نفر از کارافتاده و سه‌هزار و 500 نفر بازمانده هستند.

درویشی اظهارکرد: هم اکنون 107 هزار بیمه شونده زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اینکه طی شش ماه نخست سال جاری 65 میلیارد و 470 میلیون تومان حقوق مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی پرداخت شده است، افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32 درصد رشد داشته است.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی در پایان یادآور شد: طی شش ماه نخست سال جاری 15 میلیون تومان کمک بلاعوض به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان جنوبی پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.