دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۴۵

محمد امید روزیکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در یاسوج افزود: تاکنون بیش از 300 هزار فرصت شغلی نیز در قالب اجرای…

محمد امید روزیکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در یاسوج افزود: تاکنون بیش از 300 هزار فرصت شغلی نیز در قالب اجرای این تعداد طرح در کشور ایجاد شده است.

وی از اختصاص بیش ازسه هزارمیلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در قالب اجرای 200 هزار طرح درسال جاری از سوی این نهاد حمایتی خبر داد و گفت: در صورت همکاری بانک های عامل افزون بر 200 هزار فرصت شغلی دیگر در قالب این طرح ها ایجاد می شود.

امید با بیان اینکه بیش از 80 هزار خانوار در سال 91 و 100 هزار خانوار نیز در سال گذشته از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شده اند، گفت: پیش بینی می شود امسال نیز حدود 120 هزار خانواراز چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شوند.

وی سقف میزان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان و متقاضیان دریافت وام های قرض الحسنه اشتغالزایی کمیته امداد را بین 150 تا 300 میلیون ریال اعلام کرد.

معاون اشتغال کمیته امداد امام (ره) گفت: هر یک از طرح های اشتغالزایی به طور میانگین 2.5 سال مورد حمایت کمیته امداد است و تا زمانی که به اذعان خود مددجو و نیز کارشناسان امدادی فرد به مرز خودکفایی رسید اقدامات خروج این خانوار از چرخه حمایتی کمیته امداد انجام می شود.

امید تاکید کرد: کمیته امداد امام (ره) نیز همگام با دولت یازدهم یکی از برنامه ها و رویکردهای اساسی خود را ایجاد اشتغال و توانمند سازی خانوارها می داند.

معاون کمیته امداد امام (ره) با اشاره به سیاست راهبردی کمیته امداد مبنی بر توانمند سازی خانوارهای تحت پوشش از طریق ایجاد طرح های اشتغالزایی، گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه سالانه حدود 10درصد خانوارهای زیرپوشش باید از چرخه حمایتی خارج شوند.

وی تاکید دولت و کمیته امداد را برای ایجاد طرح های اشتغالزایی کوچک و زودبازده یادآور شد و تصریح کرد: در حالی که در برخی کشورهای توسعه یافته میزان اشتغال ایجاد شده از این طریق بیش از 80 درصد رسیده در ایران میزان اشتغالزایی طرح های کوچک حدود 28درصد است.

671/7530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.