چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۴

علیرضا تابش روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان افزود: پرونده های تشکیل شده منازل آسیب دیده در زلزله…

علیرضا تابش روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان افزود: پرونده های تشکیل شده منازل آسیب دیده در زلزله 5.7 ریشتری هفتم آذر سال 92 دشتستان که پنج هزار و300 مورد بود براساس کار کارشناسی به سه دسته احداثی، تعمیری و تخریب دیوار دسته بندی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین 87 میلیارد ریال کمک بلاعوض به صاحبان این منازل پرداخت شده سهم خانه های احداثی 50، تعمیری 30 و دیوارکشی پنج میلیون ریال است.

تابش بیان کرد: تسهیلات بانکی نیز برای بازسازی منازل احداثی 250میلیون ریال، تعمیری 100میلیون ریال و دیوارکشی 30میلیون ریال براساس نظر کارشناسان تعلق می گیرد.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن بلافاصله پس از حادثه زلزله چهار ستاد در روستای راهدار وشهرهای وحدتیه، آبپخش و برازجان برای بازسازی سریع مناطق زلزله زده با فعالیت 100مهندس ناظر فعال کرد و تا پایان بازسازی کامل در خدمت مردم هستند.

رییس بنیاد مسکن کشور با اشاره به این که روند بازسازی در مناطق زلزله دشتستان با مشارکت مطلوب مردم آغاز شده تصریح کرد: افرادی که زودتر کارهای آواربرداری و مقدماتی را انجام دهند تسهیلات را زودتر دریافت می کند. ک/2

7213/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.