چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، مجید یاراحمدی عصر دوشنبه در نشست خبری با بیان این مطلب که چین بزرگترین پارک علم و فن آوری…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید یاراحمدی عصر دوشنبه در نشست خبری با بیان این مطلب که چین بزرگترین پارک علم و فن آوری دنیا را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: کشور چین با داشتن 22 هزار شرکت دانش بنیان و 405 هزار نفر فن آور بزرگترین پارک علم و فن آوری دنیا محسوب می شود.

وی از سفرش به چین در 23 خرداد امسال خبر داد و اظهار داشت: در این سفر پارک علم و فن آوری لرستان به دنبال عقد تفاهم نامه با پارک علم و فن آوری یکی از استانها چین است.

یاراحمدی با بیان این موضوع که در پارک علم و فن آوری لرستان 660 فن آور مشغول به فعالیت هستند خاطرنشان کرد: در بخش فن آوری و دیپلماسی سیاسی پارک علم و فن آوری لرستان سال گذشته توانسته است مقالات خوبی با ترکمنستان، ترکیه و چین داشته باشد.

وی ایجاد زیرساخت های لازم برای شرکت های دانش بنیان را امری ضروری دانست و گفت: این زیرساخت ها بایستی بتوانند شرایط مناسب برای تصمیم سازی مبتنی بر دانش را ایجاد کنند و همجنین بتوانند متفکرین و نخبگان را برای ورود به بحث اقتصاد و صنعت آماده کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان به برخی دیگر از زیرساخت های لازم برای رشد پارک علم و فن آوری لرستان اشاره کرد و افزود: ایجاد فضای مناسب برای تعامل نخبگان و بهره مندی آنها از رشد و توسعه اقتصادی و همچنین چابکی در زمینه دستیابی به اطلاعات و بهره مندی از دانش به صورت هوشمند از جمله این زیرساخت ها است.

وی تصریح کرد: برای تحقق ماموریت های پارک علم و فن آوری لرستان، این پارک هشت مرکز در حوزه های مختلف در استان راه اندازی کرده است.

یاراحمدی افزود: علاوه بر شهرستان خرم آباد در چهار شهرستان نورآباد، دورود، بروجرد و الیگودرز مراکز رشدی احداث شده و مرکز رشد شهرستان پلدختر نیز در حال راه اندازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.