دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مهرجو عصر دوشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دشتی با تقدیر از حضور به موقع مدیران دستگاههای…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مهرجو عصر دوشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دشتی با تقدیر از حضور به موقع مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان و استانی در جلسه، از عدم توجه مدیران کل به این جلسه ابراز گلایه مندی کرد واظهار داشت:جایگاه کمیته برنامه ریزی شهرستانها یک جایگاه قانونی است وقتی از یک مدیری برای جلسه دعوت به عمل می آید حضور شخص الزامی است و اگر آن مدیر در ماموریت  یا مرخصی به سر می برد باید معاونین آن در جلسه شرکت کنند.

وی افزود:در جلسه کمیته برنامه ریزی تصمیمات مهمی گرفته می شود که بعضا تبعات حقوقی و جابجایی اعتبار است که می طلبد شخص مدیر در جلسه حضور پیدا کند.

مهرجو با اشاره به اینکه در سال جاری از 16 محل اعتباری 660 میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی این شهرستان تامین اعتبار شد تصریح کرد:این اعتبارات از محل های استانی،دودرصد نفت و گاز، ملی،ارزش افزوده، توازن منطقه ای ،ماده 180،تبصره22 و خشکسالی بوده است.

فرماندار دشتی ادامه داد:این اعتبارات در 13 فصل ،260طرح و پروژه بین 38 دستگاه اجرایی شهرستان توزیع شد که بیشترین رقم اعتباری از محل دو درصد نفت و گاز3/28 میلیارد تومان است.

غلامرضا مهرجو ادامه داد:اولویت تامین اعتبار به ترتیب حمل ونقل جاده ای،عمران شهری،انرژی، طرحهای روستایی،آموزش، فرهنگ و هنر و بهداشت و درمان است.

وی بیان کرد:با توجه به مدت زمان باقی مانده تا پایان سال دستگاههای اجرایی نسبت به جذب اعتبارات عمرانی اقدام کنند و توجه جدی به تامین اعتبار از سایر محل های اعتباری پیش بینی شده در قانون داشته باشند.

مهرجو با بیان اینکه اعتبارات شهرستانی به تنهایی جوابگویی نیازهای شهرستان نیست خاطر نشان کرد:مدیران باید از ظرفیتهای جذب اعتباری در سطح استان و مرکز کشوراستفاده کنند و بتوانند اعتبارات برای شهرستان جذب نمایند.

وی گفت:دستگاههای اجرایی که طرحها و پروژه هایشان متناسب با برنامه زمابندی است و دارای پیشرفت فیزیکی خوبی هستند اعتبارات آنها تخصیص داده می شود.

مهرجو با بیان اینکه ستاد نظارت بر پروژه های عمرانی شهرستان تشکیل شده و کنترل کیفی و کمی پروژه ها را انجام می دهد خواستار فعال شدن پروژه های اجرایی با توجه به مناسب بودن آب و هوا شد.

وی بر انتخاب پیمانکاران قوی، دارای صلاحیت فنی و اجرایی توانا متناسب با حجم واهمیت پروژه ها تاکید کرد و گفت:مدیران پیگیری پروژه ها وطرحهای توسعه ای، اشتغالزا و زیر بنایی در سطح شهر وروستا باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.