چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۷

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد خاکی پور ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران به چگونگی روند صدور سند واحدهای روستایی اشاره کرد و اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد خاکی پور ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران به چگونگی روند صدور سند واحدهای روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: تا قبل از برنامه دوم توسعه هیچ واحد روستایی سند مالکیت نداشت و پس از آن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متولی صدور سند برای واحدهای روستایی شد.

وی با اشاره به اینکه تهیه سند شهرهای زیر 25 هزار نفر به بنیاد مسکن واگذار شده است افزود: سند واحدهای روستایی بعنوان یک سرمایه محسوب می شوند که در چرخه اقتصاد کشور و برای گرفتن وام مسکن، وام خودرو و …استفاده می شوند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان به روستاهای هدف گردشگری لرستان اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا 16     روستای هدف گردشگری پیشنهاد داده شد که روستای بیشه مورد موافقت واقع شد.

خاکی پور افزود: مطالعات گردشگری روستای بیشه آغاز شده و فاز اول عملیات اجرایی آن انجام و اعتبار اجرای فاز دوم آن نیز ابلاغ شده است.

وی عنوان کرد: به دنبال این هستیم بسیاری از روستاهای استان مانند روستای فرسش را برای گردشگری معرفی و از اعتبار ملی که برای این منظور توزیع شده است نهایت استفاده را ببریم.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان تعداد مهندسین ناظر واحدهای روستایی را 277 نفر برشمرد و گفت: این افراد تحت عنوان ناظر نظام فنی روستایی و در 94 دفتر طراحی مشغول بکار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.