67 هزار جلد سند برای واحدهای مسکن روستایی لرستان صادر شد

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد خاکی پور ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران به چگونگی روند صدور سند واحدهای روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: تا قبل از برنامه دوم توسعه هیچ واحد روستایی سند مالکیت نداشت و پس از آن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متولی صدور سند برای واحدهای روستایی شد.

وی با اشاره به اینکه تهیه سند شهرهای زیر 25 هزار نفر به بنیاد مسکن واگذار شده است افزود: سند واحدهای روستایی بعنوان یک سرمایه محسوب می شوند که در چرخه اقتصاد کشور و برای گرفتن وام مسکن، وام خودرو و …استفاده می شوند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان به روستاهای هدف گردشگری لرستان اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا 16     روستای هدف گردشگری پیشنهاد داده شد که روستای بیشه مورد موافقت واقع شد.

خاکی پور افزود: مطالعات گردشگری روستای بیشه آغاز شده و فاز اول عملیات اجرایی آن انجام و اعتبار اجرای فاز دوم آن نیز ابلاغ شده است.

وی عنوان کرد: به دنبال این هستیم بسیاری از روستاهای استان مانند روستای فرسش را برای گردشگری معرفی و از اعتبار ملی که برای این منظور توزیع شده است نهایت استفاده را ببریم.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان تعداد مهندسین ناظر واحدهای روستایی را 277 نفر برشمرد و گفت: این افراد تحت عنوان ناظر نظام فنی روستایی و در 94 دفتر طراحی مشغول بکار هستند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*