سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۰

ˈسیدجعفر رسولیˈ عصردوشنبه در حاشیه جلسه کارگروه ساماندهی آردونان شهرستان به خبرنگار ایرنا افزود: از سوی این کارگروه صاحبان واحدهای متخلف به علت…

ˈسیدجعفر رسولیˈ عصردوشنبه در حاشیه جلسه کارگروه ساماندهی آردونان شهرستان به خبرنگار ایرنا افزود: از سوی این کارگروه صاحبان واحدهای متخلف به علت کم فروشی، نامرغوبی در پخت نان، ایجاد نارضایتی درمردم ، تعطیلی خودسرانه و رعایت نکردن موازین بهداشت به پرداخت بیش از 338 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی، با بیان اینکه کیفیت در پخت نان یکی از دغدغه های جدی دولت و خواست مردم است تاکید کرد: این کمیسیون با جدیت و نظارت مستمر ماموران کمیسیون تعزیرات در جهت افزایش کیفیت نان مردم تلاش می کند.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل با اشاره به اینکه متاسفانه به علت کمی ماندگاری نان و پخت نامرغوب آن بخش زیادی از آن دورریز می شود، اضافه کرد: دورریز ضایعات نان در واقع سرمایه های کشور است که به صورت یارانه ای دولت برای آن هزینه های زیادی می کند.

رسولی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان انتظار عموم مردم رعایت کردن نانوایی ها در کیفیت پخت نان است چرا که اکنون مردم خود بهترین کارشناس در امر آرد و نان هستند.

وی با بیان اینکه کسری چانه تخلف آشکار تعدادی از واحدهای خبازی است، ادامه داد: چطور ممکن است واحدی 100 گرم در یک چانه کسری داشته باشد و آنرا اشتباه کارگر بداند.

وی تاکید کرد: در این مورد اگر نانوایی بر تخلف و کسری چانه اصرار داشته باشد، پروانه فعالیت او لغو خواهد شد.

سرپرست فرمانداری آمل، به کیفیت پایین وضعیت نان در برخی از روستاها و رضایت نداشتن روستاییان از نان مصرفی آنان به شدت انتقاد کرد وبا اشاره به اینکه جرایم فعلی جنبه بازدارندگی ندارد، کارساز نیست و باعث تکرار تخلف ها می شود، خاطرنشان کرد: بخشداران موظف به نظارت بیشتر در این امور هستند و همه دهیاران به عنوان بازرس افتخاری نظارت و بازرسی بر امور آردونان در روستاها وظیفه دارند به طور مستمر بر واحدهای خبازی نظارت داشته باشند.

در شهرستان حدود 400 هزار نفری آمل 468 واحد نانوایی شهری و روستایی فعال است. ک/2

7327/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.