دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، جانشین فرمانده سپاه بیرجند بعد از ظهر دوشنبه در مراسم اعزام زائران از بیرجند به مرقد امام خمینی(ره) اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، جانشین فرمانده سپاه بیرجند بعد از ظهر دوشنبه در مراسم اعزام زائران از بیرجند به مرقد امام خمینی(ره) اظهار کرد: این زائران با 15 دستگاه اتوبوس از شهرستان بیرجند به مرقد امام خمینی(ره) اعزام شدند.

محسن سمن بیان کرد: از مجموع 677 نفر اعزامی به مرقد مطهر امام خمینی 372 نفر را خواهران و 305 نفر را برادران تشکیل می‌دهند.

وی زیارت امامزاده شهرستان طبس، حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران قم، مرقد امام خمینی(ره) و حرم امام رضا(ع) در مشهد را از مکان های مورد بازدید کاروان های اعزامی برشمرد.

سمن به اعزام پنج روحانی به همراه کاروان‌ها از بیرجند به مرقد امام راحل خبر داد و گفت: برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای برای زائران در نظر گرفته شده که بیشتر برنامه‌های فرهنگی در حرم امام خمینی(ره) اجرا می شود.

وی یادآور شد: در اعزام زائران به مرقد امام خمینی(ره) اولویت بر اعزام افرادی بوده که برای نخستین‌بار قصد رفتن به این سفر را داشته‌اند.

همچنین مدیر امور فرهنگی کمیته امداد خراسان جنوبی نیز از اعزام 350 نفر از مددجویان کمیته امداد استان به مرقد امام(ره) خبر داد و گفت: این افراد از خانواده‌‌های مشمول طرح نظام جامع آموزشی تربیتی هستند و به مدت پنج‌ روز به مرقد امام راحل اعزام شدند.

محمد عرب بیان کرد: برای اعزام این افراد 175 میلیون ریال از سوی این نهاد هزینه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.