جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، اسداله محسن زاده عصر جمعه در حاشیه بازدید از نهالستان های اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد:…

به گزارش خبرنگار مهر، اسداله محسن زاده عصر جمعه در حاشیه بازدید از نهالستان های اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: این مهم در اجرای طرح “جاده سبز” به عنوان یکی از اولویت های طرح توسعه جنگلی، در سطح تمام جاده های استان محقق شده است.

وی با بیان اینکه هزار و 218 هکتار طرح توسعه درختکاری نیز در قالب پروژه های در استان جنگلکاری اجرا شده است، توسعه، احیاء و غنی سازی جنگل های موجود استان به مساحت 700 هکتار را از دیگر اقدامات سازمان در حوزه جنگلی استان عنوان کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اخذ ردیف اعتباری از محل اعتبارات طرح صیانت شمال برای جنگل های فندقلو نمین تاکید کرد که علاوه بر این تاکنون برای بیش از 45 هزار هکتار از جنگل های واقع در ناحیه هیرکانی و ارسبارانی طرح مطالعاتی تهیه شده است.

به گفته وی در سطح استان اردبیل بالغ بر 63 هزار هکتار جنگل وجود دارد که در سه ناحیه هیرکانی، ارسبارانی و ایرانی – تورانی واقع شده  و فندق، بلوط، راش، زبان گنجشک و… از گونه های جنگلی استان است.

محسن زاده همچنین از فعال سازی چهار نهالستان تولید بذر و نهال جنگلی در استان خبر داد و متذکر شد: هم اکنون سالانه 1.5 میلیون اصله نهال نیز در این نهالستان های فعال تولید و توزیع می شود.

وی با اشاره به ظرفیت تولید پنج میلیون نهال از سوی این نهالستان ها تصریح کرد: سالانه بیش از 350 تن بذور گیاهان مرتعی نیز در این استان تولید و به مصرف می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.