جمعه، ۲۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۵

بخشدار مرکزی چالدران از احیای چشمه آبگرم معدنی روستای زاویه سفلی پس از پنج سال بی‌آبی خبر داد. اسماعیل رضایی در گفت‌وگو با…

بخشدار مرکزی چالدران از احیای چشمه آبگرم معدنی روستای زاویه سفلی پس از پنج سال بی‌آبی خبر داد.

اسماعیل رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌غربی، اظهارکرد: چشمه آبگرم روستای زاویه سفلی چالدران با احیای مجدد، پذیرای گردشگران و علاقه‌مندان به آب درمانی شده است.

وی با بیان اینکه آبگرم روستای زاویه سفلی این شهرستان به علت رسوبات ناشی از سیل تخریب شده بود که به همت اهالی این روستا بازسازی و احیا شد، گفت: این آبگرم معدنی بعد از احیا هم‌اکنون علاوه بر استفاده اهالی، آماده پذیرش گردشگران داخلی و خارجی و بیماران آب درمانی است.

رضایی تصریح‌کرد: چشمه آبگرم معدنی روستای زاویه سفلی به علت داشتن مواد عالی فسفر، گوگرد و حرارت بین 18 تا 52 درجه، برای درمان امراض جلدی و پوستی، روماتیسم و دردهای مفصلی مفید است.

بخشدار مرکزی چالدران خاطر نشان ساخت: این منطقه دارای ظرفیت‌های مناسب برای توسعه گردشگری است و با اندکی سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی می‌توان از امکانات مفید آن از قبیل آب و هوای مساعد و مطبوع، کوه و طبیعت، آب معدنی و آب درمانی برای تبدیل به منطقه جذب گردشگر استفاده کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *