شنبه، ۲۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۸

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از رشد درصد اشغال هتل‌های استان خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه…

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از رشد درصد اشغال هتل‌های استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، عبدالرضا مهاجری‎نژاد در حاشیه جلسه ستاد سفرهای تابستانی، بیان کرد: هم اکنون تمام آبشارهای لرستان در مرحله عقد قرارداد با بخش خصوصی هستند.

‌وی با بیان اینکه در تابستان امسال ۷۲ هزار نفر از آبشار بیشه به عنوان زیبا‌ترین آبشار لرستان بازدید کردند، افزود: همچنین در این مدت نزدیک به ۳۲ هزار و ۳۰۴ نفر از قلعه تاریخی فلک‎الافلاک بازدید کرده‌اند.

مهاجری‎نژاد با اشاره به اینکه تمام آبشارهای لرستان در مرحله عقد قرارداد با بخش خصوصی هستند، گفت: متأسفانه در آبشار افرینه موفقیت خوبی نداشته‌ایم، مردم ساکن در این منطقه سیستم فاضلاب خانگی را به درون آبشار می‌ریزند و اطراف آبشار وضعیت خوبی ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: میراث فرهنگی به تنهایی نمی‌تواند از آبشار افرینه محافظت کند، با توجه به اینکه پاسگاه نیروی انتظامی در نزدیکی این منطقه مستقر شده، نیاز است همکاری بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

وی با اشاره به رشد درصد اشغال هتل‌های استان در تابستان امسال نسبت به سال گذشته گفت: در شهرستان بروجرد میزان اشغال هتل‌ها ۷۰ درصد و در خرم‎آباد بین ۶۵ تا ۷۰ درصد گزارش شده است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *