سه شنبه، ۲۵ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۳

فرماندار شهرستان خدابنده گفت: به دلیل وقفی بودن عرصه شهر قیدار، همکاری اداره اوقاف و امورخیریه با سرمایه‎گذاران ضروری است. “باب‌الله فتحی” در…

فرماندار شهرستان خدابنده گفت: به دلیل وقفی بودن عرصه شهر قیدار، همکاری اداره اوقاف و امورخیریه با سرمایه‎گذاران ضروری است.

“باب‌الله فتحی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، اظهار کرد: 240 روستا در 7 شهر این شهرستان وجود دارد که با توجه به این تعداد، تکیه درآمد خدابنده بر فعالیت کشاورزی است و در حال حاضر 60 درصد گندم تولیدی استان در این شهرستان تولید می‎شود.

وی افزود: با توجه به ورود شهرستان در عرصه ایجاد مشاغل جدید و صنعتی و با توجه به توانمندی نیروهای کار شهرستان و پتانسیل‎های بالقوه منطقه ورود سرمایه‎گذاران از مباحث جدی در خدابنده است.

فتحی تصریح کرد: عرصه شهر قیدار از گذشته‎های دور وقف شده بود و این امر باعث شده تا بسیاری از مردم به دلیل عدم اطلاع کافی از احکام وقف و با احتیاط درخصوص خرید و فروش زمین و یا سرمایه‎گذاری وارد عمل شوند.

این مسئول تأکید کرد: با توجه به اینکه اداره اوقاف متولی امور وقف است باید با تبیین مسائل مربوط به حوزه وقف و همچنین همکاری با سرمایه‎گذاران، زمینه حضور هر چه بیشتر فعالان اقتصادی را در این شهر فراهم کند.

فتحی خاطرنشان کرد: مشارکت اداره اوقاف در اجرای پروژه‎های عمرانی نیز در توسعه شهر بسیار موثر است و در حال حاضر این اداره تالار احسان را در حال احداث دارد که علاوه بر خدمات به شهروندان در قسمت تالارپذیری، امکان اسکان مسافران و زائران حرم قیدار نبی (ع) در آن پیش‎بینی شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.