شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۹

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ در تاریخ 2 خرداد 93 از سوی گمرک اعلام شد که هفت محصول پتروشیمی این شرکت غیر…

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ در تاریخ 2 خرداد 93 از سوی گمرک اعلام شد که هفت محصول پتروشیمی این شرکت غیر استاندارد است در صورتی که این شرکت در جوابیه ای اعلام کرد که محصولات پتروشیمی این شرکت به هیچ دلیل غیر استاندارد نیوده است.  

ردیف 18 بخشنامه  554/92/249843 مورخ 19/12/92 که از سوی مدیرکل دفتر صادرات گمرک اعلام شده است به هیچ عنوان اشاره‌ای به کیفیت و استاندارد بودن محصولات ندارد.
 
توضیح اینکه به دلیل ممنوعیت صادرات رافینت از سوی دفتر گمرک،‌ چند محصول این شرکت که از این ماده در ساخت آن استفاده می‌شده است و مجوز صادرات آنها که تنها در اختیار این شرکت بوده تا جایگزینی محصول جدید به حالت تعلیق در آمده است که هم اکنون این جایگزینی در حال انجام و محصول نهایی آماده صادرات می‌باشد.

 
2.    پیرو مذاکره تلفنی مورخه 05/03/93 با دفتر جناب علیدوستی در ارتباط با تکثیر خبری که کلیه سایت‌های خبری و خبرگزاری‌ها به نقل از آقای علیدوستی و مصاحبه با ایشان منتشر کرده‌اند. آقای علیدوستی هر گونه درج این خبر از زبان خود و مصاحبه را تکذیب نمودند و آن را در حد بخشنامه‌ای که در سایت گمرک اعلام شده دانسته‌اند و پیگیری جهت جلوگیری از درج خبر توسط خبرگزاری‌ها را به پتروشیمی فریمان واگذار نمودند.
 
3.    آقای حسن علیدوستی مدیرکل دفتر صادرات گمرک در بند دیگری از این بخشنامه به صراحت عنوان کرده‌اند که این محصولات در قبل از این بخشنامه جهت فروش داخلی هیچ‌گونه مشکلی نداشته و فروش آن بلامانع بوده است که خود گواه  روشنی مبنی بر رعایت تمام ضوابط استاندارد از سوی این شرکت می‌باشد.
 
4.  محتوای کلی این بخشنامه زمانیکه دقیق‌تر مطالعه شود حاکی از آن است که چند محصول هیدروکربن سنگین حاصل از بلندینگ با کدهای اقتصادی مشخص و ذکر شده، از لیست محصولات صادراتی صنایع پتروشیمی محمد ارمغان فریمان حذف شده و هیچگونه ارتباطی با استاندارد این محصولات که مرجع صادرکننده قانونی آن کارگروه استاندارد می‌باشد و نه دفتر صادرات گمرک، ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.