یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۲

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز، بهمن نامور‌مطلق در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: با توجه به زمینه‌های اشتغال‌زایی، کم‌هزینه بودن و…

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز، بهمن نامور‌مطلق در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: با توجه به زمینه‌های اشتغال‌زایی، کم‌هزینه بودن و ارزش افزوده بالا در بحث صنایع دستی، سیاست دولت تدبیر و امید توجه به این بخش است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 7 هزار نفر در استان آذربایجان شرقی کارت فعالیت در صنایع دستی دارند، افزود: البته فعالان این بخش چند برابر این تعداد هستند که در صورت سیاست‌های حمایتی می‌تواند نقش مؤثری در کاهش بیکاری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی ظرفیت‌های بسیار بالایی در صنایع دستی دارد، حمایت استاندار از تقویت این بخش را خواستار شد و گفت: اطمینان می‌دهیم که در صورت حمایت مسئولان استانی، تبریز را به وضعیت شایسته خود برگردانیم.

نامور مطلق با بیان این که تمام شهرستان‌های استان ظرفیت‌های منحصر به فردی در زمینه صنایع دستی دارند، تاکید کرد: معتقدیم که هر شهرستان آذربایجان شرقی باید یک برند ملی در صنایع دستی داشته باشد، به غیر از تبریز که باید برندهای بین‌المللی داشته باشد.

وی با اعلام آمادگی برای ارائه برنامه‌ای مدون در خصوص تقویت صنایع دستی استان، ابراز امیدواری کرد در دوران مسئولیت دولت تدبیر و امید اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.