سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا بیگلری ظهر سه شنبه در جلسه امنیت غذایی طرح تحول سلامت از نیمه اردیبهشت ماه امسال در زنجان …

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا بیگلری ظهر سه شنبه در جلسه امنیت غذایی طرح تحول سلامت از نیمه اردیبهشت ماه امسال در زنجان  اجرا شد و  روند  این آمار بسیار امیدوار کننده است.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت اجتماعی شهروندان به زایمان طبیعی را افزایش می‎دهد ادامه داد: پیش از اجرای این طرح روزانه به طور میانگین بیش از 50 بیمار بستری در مراکز درمانی این استان ناتوان از پرداخت هزینه های درمانی خود بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: با سیاست‎های دولت تدبیر و امید در ارائه خدمات حوزه بهداشت و سلامت و با اجرای طرح تحول سلامت که شاهد کاهش پرداختی مردم بودیم تحول بزرگی در این حوزه اتفاق افتاده است زیرا روزانه تا 60 مورد را در مراکز درمانی و بیمارستان‎ها مشاهده می‏کردیم که افراد قادر به پرداخت هزینه‎های درمانی خود نبودند.

بیگلری گفت: با اجرای این طرح هموطنان پس از تبری تنها 10 درصد مبالغ درمانی خود را می‌پردازند و بیشتر تجهیزات مورد نیاز نیز در داخل بیمارستان‎ها در اختیار آن‎ها قرار می‎گیرد.

وی تصریح کرد: در همین راستا طرح هتلینگ که توجه به نما و تجهیزات بیمارستان‎ها است نیز باید ارتقا پیدا کند همچنین با توجه به پرداخت‎‏های مناسب طرح ماندگاری پزشکان بویژه متخصصین را در مناطق دور افتاده شاهد باشیم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ادامه داد: شهریور امسال 19 جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های آزاد علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.