چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۵۹

ˈعلی احتشامیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پارسال رکورد تولید 18میلیون و 130هزار لیتر الکل در این…

ˈعلی احتشامیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پارسال رکورد تولید 18میلیون و 130هزار لیتر الکل در این کارخانه به دست آمد.

وی اضافه کرد: همچنین کارخانه خمیرمایه این شرکت باظرفیت اسمی 10هزار تن در سال 25درصد تولید کشور را در اختیار داشته و بزرگترین واحد تولید خمیرمایه کشور به حساب می آید که در نیمه دوم پارسال به رکورد تولید سه میلیون و یکصد هزار کیلوگرم دست یافت.

احتشامی اظهار کرد: کارخانه خمیرمایه رازی(ناب مایه) از سال 90 به دست نیروهای متخصص و توانمند داخلی راه اندازی و در سال نخست به میزان 60درصد ظرفیت اسمی خود تولید داشت و از سال گذشته محصول این کارخانه به کشورهای همسایه صادر شده است.

وی گفت: خوراک مصرفی این دو کارخانه (کارخانه الکل و خمیرمایه) ملاس نیشکر بوده و در مجموع سالانه به 170هزارتن ملاس برای تولید 10هزارتن خمیرمایه و 33میلیون لیتر الکل در این کارخانه ها نیاز دارد.

احتشامی میزان اشتغال مستقیم کارخانه الکل و خمیرمایه را 250نفر اعلام و اضافه کرد: به همین تعداد نیز در این کارخانه اشتغال غیر مستقیم ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی عمده مصرف الکل و بازار مصرف آن را در صنایع آرایشی و بهداشتی، دارویی و صنایع شیمیایی وابسته و ارزآوری ناشی از صادرات کارخانه را دست کم 15تا20میلیون دلار اعلام کرد.

وی ادامه داد: خمیرمایه تولیدی این شرکت با نام تجاری ناب مایه از نقطه نظر کیفی مطابق با استانداردهای اروپا بوده و از بالاترین کیفیت استاندارد برخوردار است.

احتشامی افزود: هم اینک این محصول در بسته های 250 و 500 گرمی و یک کیلوگرمی تحت خلا برای مصارف خانگی و صادراتی و کیسه های 10کیلویی با زمان ماندگاری طولانی برای تولید کنندگان نان ماشینی، نان های فانتزی و سنتی، کارخانجات شیرینی پزی و قنادی ها به بازار عرضه می شود.

وی اضافه کرد: همچنین کارخانه الکل این شرکت با استفاده از فناوری روز جهان و استفاده از ماشین آلات مدرن در سال 85 تولید آزمایشی خود را آغاز کرد و هم اکنون روزانه 110هزار لیتر الکل از ملاس نیشکر استحصال می شود.

وی گفت: الکل تولیدی این شرکت با نام تجاری ناب اتانول با دریافت مهر استاندارد ملی ایران از نقطه نظر کیفی مطابق با استانداردهای اروپا بوده و با برخورداری از بالاترین کیفیت استاندارد برای مصارف دارویی، بهداشتی، غذایی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت الکل و خمیرمایه رازی از صنایع وابسته به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که در 35کیلومتری جنوب جاده اهواز – آبادان و در محل کشت و صنعت نیشکر دعبل خزاعی واقع شده است.

645/641

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.