یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۲

‌رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 70درصد دیمزارهای استان با مشکل خشکسالی مواجه است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی،…

‌رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 70درصد دیمزارهای استان با مشکل خشکسالی مواجه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، یاوری در جمع خبرنگاران ادامه داد: حتی تنش خشکی به مزارع آبی استان نیز وارد شده است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد کشت در استان افزود: این ستاد با رویکرد مدیریت مزرعه، نهاده‌ها و مزرعه تشکیل شده است.

یاوری با بیان اینکه طی سال جاری 76هزار تن گندم توسط بخش دولتی و تعاون روستایی خریداری شد، ادامه داد: پیش بینی می‌شود میزان تولید گندم در این استان به بیش از 90هزار تن برسد.

وی با ذکر اینکه خراسان شمالی استانی خشک است که با بحران کم آبی مواجه است، اظهار کرد: سهم بخش کشاورزی این استان از ستاد بحران کم است.

این مسوول میزان صادرات محصولات کشاورزی از این استان را از لحاظ ارزشی 2.6میلیون دلار و از لحاظ وزنی 1.4هزار تن طی سال جاری بیان کرد و توضیح داد: میزان صادرات کالا از لحاظ ارزشی 70درصد و از لحاظ وزنی 60درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه این سازمان از محل ستاد توسعه صندوق کشاورزی، چهار هزار و 400پرونده را به بانک کشاورزی جهت اعطای تسهیلات معرفی کرده است، گفت: تاکنون به 10تا 12 پرونده از این محل تسهیلات پرداخت شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه تسریع در پرداخت تسهیلات را از بانک های عامل تقاضا داریم، تاکید کرد: برای توسعه بخش کشاورزی راهی جزء تغییر نگاه و ارائه تسهیلات جهت احداث واحدهای تولیدی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است، به طوری‌که 330 پست این سازمان خالی است.

یاوری توضیح داد: به جزء پست‌های مدیریتی، هر نفر در این سازمان، کار دو نفر را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه بیشترین خروجی نیروی انسانی در این سازمان در سال 88 بوده است، گفت: در آن سال 258نفر از این سازمان خارج شدند و طی آزمونی که در سال‌ 91 برگزار شد، 35نفر پذیرفته و 14نفر هم اکنون از آن تعداد مشغول بکار هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *