چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۱

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان، گفت: 50 درصد مدارس استان تخریبی بوده و 20 درصد نیز نیاز به مقاوم‌سازی دارند. به گزارش…

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان، گفت: 50 درصد مدارس استان تخریبی بوده و 20 درصد نیز نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، محمدرضا جهان در نشست با خبرنگاران از آماده سازی 5000 کلاس درس برای 102 هزار دانش آموز در سطح استان خبر داد و افزود: با شروع سال تحصیلی بالغ بر یک هزار مدرسه در سطح استان و 9 هزار فرهنگی فعالیت‌های آموزشی خود را آغاز می‌کنند.

وی هم‌چنین از آماده سازی مدارس، تکمیل پرو‍ژه‌های ناتمام، توزیع کتب درسی و ارائه برنامه درسی در 29 شهریورماه در سطح استان خبر داد و افزود: امسال تعداد 7 هزار دانش آموز پیش دبستانی و 9 هزار کلاس اولی در استان به استقبال سال تحصیلی می‌روند.

جهان با بیان این‌که 30 شهریور روز غنچه‌ها و 31 شهریور روز شکوفه‌ها نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی‌ها در این دو روز برای آشنایی با فضای مدرسه در مدارس و فضای آموزشی خود حاضر می‌شوند.

وی با بیان این‌که با حذف کلاس‌های زیر نرم و بدون این‌که فرصت تحصیل را از دانش آموزی بگیریم توانستیم کمبود نیروی انسانی موجود را پوشش دهیم، خاطرنشان کرد: تعداد 130 نفر از همکاران فرهنگی که به افتخار بازنشستگی نائل آمده بودند دوباره به همکاری با آموزش و پرورش ادامه خواهند داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اذعان به این‌که 50 درصد مدارس استان تخریبی بوده و 20 درصد نیز نیاز به مقاوم سازی دارند، در خصوص تجهیز و نوسازی مدارس نیز گفت: نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز از دو ماه گذشته با صرف اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان آغاز شد.

وجود 40 مدرسه دو نوبته

جهان هم‌چنین از وجود 40 مدرسه دو نوبته در سطح استان خبر داد و گفت: بیشتر این مدارس در مرکز استان واقع هستند.

وی با بیان این‌که تعدادی از پروژه‌های آموزش و پرورش در هفته دولت افتتاح و به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: تا پایان مهرماه نیز تعداد 8 مدرسه و فضای آموزشی تحویل آموزش و پرورش استان می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از وجود 72 پروژه نیمه تمام آموزشی خیرساز و دولتی در سطح استان خبر داد و گفت: 22 پروژه از این تعداد خیرساز هستند که برای اتمام آنها اعتباری بالغ بر 43 میلیارد تومان نیاز است که در صورت تامین آن و اتمام پروژه‌ها، استان از نظر فضای آموزشی وضعیت مطلوبی پیدا می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.