جمعه، ۳۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۸

کارشناس حوزه محیط‌زیست استانداری خراسان‌رضوی گفت: 70 درصد آلودگی هوای این استان مربوط به شهر مشهد است. به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا-…

کارشناس حوزه محیط‌زیست استانداری خراسان‌رضوی گفت: 70 درصد آلودگی هوای این استان مربوط به شهر مشهد است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا- منطقه خراسان، فکور در جلسه کارگروه محیط‌زیست و کاهش آلودگی هوای شورای اسلامی شهر مشهد یکی از مشکلات استان را مربوط به انجام نشدن کارها به صورت گروهی دانست و افزود: علی‌رغم اینکه استان خراسان رضوی در اکثر جلسات محیط زیست کشور، حضوری فعال داشته اما چرخه فرایند اجرایی این امر با کندی دنبال شده است.

وی با بیان اینکه همکاری و تعامل مجموعه‌ها نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوای استان دارد، تصریح کرد: در حال حاضر 70 درصد آلودگی هوای استان مربوط به شهر مشهد است که از این میزان 65 درصد منبع آلودگی‌ها مربوط به وسایل نقلیه است.

فکور با بیان اینکه در تیرماه امسال تنها یک روز ناسالم در مشهد وجود داشته است، خاطرنشان کرد:‌ بنا به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست کل کشور و به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، هیئت وزیران برنامه کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ کشور را تصویب کرد که حاصل آن تشکیل کارگروه اجرایی کاهش آلودگی هوا و گرد و غبار استان‌ها بود.

کارشناس حوزه محیط زیست استانداری خراسان‌رضوی به برخی از مصوبات کارگروه آلودگی هوای استان خراسان‌رضوی اشاره کرد و گفت: خارج‌شدن 2000 دستگاه تاکسی فرسوده تا پایان سال 93، خرید پنج دستگاه سنجش آلودگی‌هوا باقیمانده مورد نیاز شهرستان مشهد در امسال و همچنین خرید دو دستگاه برای شهرستان‌های نیشابور و تربت حیدریه در مرحله اول و خرید دو دستگاه برای شهرستان‌های سبزوار و قوچان در مرحله دوم از جمله این مصوبات به شمار می‌آید.

فاطمه غیور، رئیس این کارگروه با تاکید بر اینکه بسیاری معضلات محیط‌زیست و آلودگی شهر مشهد با تعامل دستگاه‌های مربوط برطرف می‌شود، خاطرنشان کرد: امروزه تنها راه برون‌رفت از بحران‌هایی نظیر خودروهای فرسوده و کشف‌رود، تعامل دستگاه‌های استانی و شهری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *