سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۳:۳۳

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس خشنود عصر دوشنبه در نشست مسئولان ستاد اقامه دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: نهادینه شدن فرهنگ…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس خشنود عصر دوشنبه در نشست مسئولان ستاد اقامه دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: نهادینه شدن فرهنگ اقامه نماز در جامعه نیازمند یک عزم عمومی است که همه مردم و دستگاه‌ها باید در این راستا  کوشا باشند.

وی در ادامه بر لزوم فرهنگ سازی مناسب برای اقامه نماز در همه دستگاه‌های اداری تاکید کرد و بیان داشت: در حال حاضر 70 درصد از دستگاه‌های اجرای استان بوشهر دارای نمازخانه مناسب برای برپایی نماز هستند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان بوشهر از برپایی نماز جماعت در 80 درصد ادارات استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: لازم است که همه مدیران و کارکنان در هنگام اذان در نماز جماعت در ادارات خود حضور یابند.

وی بر لزوم تجهیز نمازخانه‌های ادارات تاکید کرد و افزود: نماز بزرگترین یار و یاور ما است و همه باید با خلوص نیت در انجام این فریضه حضور یابیم که در روایات بسیاری بر برگزاری نماز جماعت تاکید شده است.

حجت‌الاسلام خشنود در ادامه بیان داشت: همایش یاوران نماز با حضور کارشناسان تخصصی حوزه علمیه قم در شش شهرستان استان بوشهر برگزار می‌شود که این برنامه تا پیش از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد اقامه نماز استانداری بوشهر نیز در این نشست با اشاره به اهمیت حضور مدیران در نماز جمعه ادارات، تاکید کرد: حضور مدیران باعث اشاعه فرهنگ نماز در بین سایر کارکنان آن دستگاه خواهد شد.

ابوالحسن نماز به تبعات مثبت برپایی نماز جماعت در جامعه اشاره کرد و افزود: بسیاری از ناهنجاری‌ها به علت بی‌توجهی و کم‌توجهی به نماز روی می دهد و اسلام تاکید بسیار زیادی بر نماز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.