چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۹

 به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاراران اراک، رجایی افزود: بخش بزرگی از آسیب وارد آمده به تالاب های کشور متوجه رفتارهای انسان با طبیعت…

 به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاراران اراک، رجایی افزود: بخش بزرگی از آسیب وارد آمده به تالاب های کشور متوجه رفتارهای انسان با طبیعت و بخش دیگر ناشی از خشکسالی های ده سال اخیر است.

وی گفت : برنامه بررسی وضعیت تالابهای کشور و راهکارهای برون رفت از این چالش ها در هشت ماه گذشته با همکاری مرکز پژوهش ها و راهبری کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس انجام شده و برآیند این مطالعات به عنوان قانون مدیریت تالاب آماده ارائه در صحن علنی مجلس است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت : آسیب تالاب ها تنها نابودی یک زیستگاه و عرصه طبیعی نیست بلکه آثار ثانویه متعددی بر اکوسیستم و محیط انسانی دارد و کم توجهی به مهار این آسیب ها بحران زیست محیطی را در پی دارد.

رجایی افزود : در قانون تصویبی تالاب ها در کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی، مدیریت اصولی زیست بوم تالاب به صورت جامع دیده شده که از جمله مواد آن نحوه تغذیه آبی تالاب، ساماندهی امور معدنی و عمرانی ، اهمیت و احیای تنوع زیستی ، پیوست زیست محیطی دقیق تالاب ها و ارزشگذاری زیستی تالاب است.

وی گفت : سازمان محیط زیست کشور مسوول حسن اجرای این قانون با همکاری دستگاه های متولی تعیین شده و با تصویب نهایی آن در صحن علنی مجلس، بستر حمایت قاطع و احیای تالاب های کشور فراهم می شود./س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.