دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۲

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: گاه گفته می‌شود که سازمان حفاظت از محیط زیست مانع توسعه است اما نه تنها این…

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: گاه گفته می‌شود که سازمان حفاظت از محیط زیست مانع توسعه است اما نه تنها این گفته درست نیست بلکه باید گفت که تخریب محیط زیست مانع توسعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، عباسعلی دامنگیر در کارگروه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست استان افزود: سازمان حفاظت از محیط زیست کشور مخالف توسعه نیست بلکه معتقد به کار علمی و منطبق بر برنامه است تا ضمن توسعه از تخریب محیط زیست نیز جلوگیری شود.

وی با اشاره به تبعات منفی چرای بی رویه دام در سطح مراتع استان خاطرنشان کرد: متاسفانه به علت تمدید پروانه چرای دام برای دامدارانی که مهلت پروانه چرای آنها تمام شده، بسیاری از مراتع استان به علت چرای بیش از حد دام‌ها از بین رفته‌اند و ضرر این تخریب محیط زیست در آینده نصیب خود دامدارها نیز می شود.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان با اشاره به خشکسالی های مداوم در استان خاطر نشان کرد: دو عامل خروج دام از مناطق تحت مدیریت و همچنین خشکسالی سبب شده بیش از 70 درصد زیستگاههای حیات وحش تخریب شوند.

دامنگیر از وجود 2 پارک ملی و 10 جان پناه در سطح استان خبر داد و گفت: تعداد 20 محیط پاسبانی محیط زیست از 2 میلیون هکتار محافظت می کنند و در این زمینه کمبود نیرو یکی از مهمترین مشکلات محیط زیست محسوب می شود.

وی با بیان اینکه استان سمنان در حوزه زیست محیطی دارای پتانسیلهای فراوانی است تصریح کرد: بالغ بر 50 گونه پستاندار،140 گونه پرنده و 800 گونه گیاهی در استان وجود دارد .

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.