سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۵

ˈمحسن علی نیاء ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا بیان کرد: بیش از 80 درصد از معلمان در این مراکز…

ˈمحسن علی نیاء ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا بیان کرد: بیش از 80 درصد از معلمان در این مراکز آزاد گزینشی هستند که به علت هزینه بالای بیمه متاسفانه مدیران مدارس از بیمه کردن معلمان و پرسنل خودداری می کنند.

وی ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش در تلاش هستند تا با بازرسی های دقیق تر مدیران مدارس را متقاعد کند که نسبت به بیمه معلمان مشغول به تدریس در مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی بابل اقدام کنند.

وی بااشاره به اینکه در مجموع از مجموع حدود 600 مدرسه در شهرستان بابل، 88 مدرسه آموزشی، غیر دولتی می باشد؛ اظهارداشت: از این تعداد 43 مدرسه ابتدایی، 12 مدرسه متوسطه اول ، 22 مدرسه متوسطه دوم، هفت مدرسه فنی و حرفه ای کاردانش و همچنین چهار آمادگی مستقل در این شهرستان مشغول فعالیت می باشند.

ˈعلی نیاء ˈ ادامه داد : 14 هزار و 189 دانش آموز در این مدارس مشغول تحصیل می باشند .

وی بیان کرد: شش هزار و 376 دانش آموز ابتدایی، یک هزار و 205 دانش آموز راهنمایی، دو هزار و 651 دانش آموز متوسطه نظری، 159 نفر در مدرسه فنی و حرفه ای ، 177 دانش آموز در کار و دانش، سه هزار و 621 نفر نیز در پیش دبستانی مشغول به تحصیل هستند.

ˈعلی نیاءˈ همچنین به ثبت نام دانش آموزان اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی از والدین بدلیل عدم اطلاع از قوانین شهریه، با پرداخت هزینه بالا برای ثبت نام فرزندان خود اقدام می کنند .

وی ادامه داد: همه مدارس موظف هستند ابلاغیه شهریه را به صورت پوستر در مدارس نصب کنند تا والدین دانش آموزان از مبلغ مورد نظر برای پرداخت شهریه آگاهی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هیچ یک از مدارس بدون قرارداد کتبی نباید وجهی دریافت کنند؛ بیان کرد: تخلف در دریافت وجه شهریه بدون در نظر گرفتن ابلاغیه خلاف است و با این گونه مدارس بطور جدی برخورد می شود.

کارشناس مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی آموزش و پرورش بابل در خاتمه بیان داشت: مدارس غیر دولتی در ایجاد اشتغال نیروی انسانی نقش موثری دارند.

ˈعلی نیاءˈ همچنین خواستار پشتیبانی دولت از صندوق حمایت از مدارس غیردولتی شد.ک/3

7328/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.