پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، امامعلی عبدالملکی ظهر پنج شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان با بیان اینکه سال گذشته 10…

به گزارش خبرنگار مهر، امامعلی عبدالملکی ظهر پنج شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان با بیان اینکه سال گذشته 10 جلسه کارگروه سرمایه گذاری در شهرستان نهاوند برگزار شد، اظهار داشت: حاصل این 10 کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری 18 مصوبه بوده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در شهرستان نهاوند سه هزار و 255 اشتغال از سوی 20 دستگاه تعهد شده بود، بیان کرد: از این تعداد دو هزار و 945 محقق شده و میزان تحقق اشتغال 91درصد بوده است.

فرماندار شهرستان نهاوند با بیان اینکه تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی در سال گذشته هفت هزار و 127 نفر بوده است، ابراز داشت: تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی در شهرستان نهاوند در سال گذشته نسبت به سال پیش تر 12 درصد کاهش داشته است.

عبدالملکی با بیان اینکه 90 طرح در بخش های خزل، گیان و مرکزی شناسایی شد که نیازمند تسهیلات هستند، عنوان کرد: 45 طرح به مدیرکل اقتصادی استانداری معرفی شد و باقی مانده نیز در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه 70 درصد واحد های تولیدی شهرستان نهاوند تعطیل هستند، افزود: 95 درصد واحدی های تولیدی نیز زیر ظرفیت کار می کنند.

فرماندار شهرستان نهاوند با بیان اینکه جهاد کشاورزی 26 واحد و صنعت، معدن و تجارت17 طرح را شناسایی کرده اند که نیازمند توسعه و تسهیلات است، افزود: سد گرین بزرگترین پروژه عمرانی استان همدان است که بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده تا با استفاده از ظرفیت های خود پروزه را تکمیل کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان نیز در ادامه با بیان اینکه سرمایه گذار در فامنین آماده کار است، ابراز داشت: برای این پروژه مجوز تولید با ظرفیت 55 هزار تن صادر شده است و 14 میلیون یورو و ریالی 153 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت می گیرد.

مسعود اقلامی با بیان اینکه دو طرح پشتیبان در دست اجرا است، افزود: یکی از طرح ها متعلق به دستگاه اجرایی سازمان صنعت، معدن و تجارت است و 90 میلیون تومان تسهیلات برای اشتغالزایی 30 نفر نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.