سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۰

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان سمنان از افتتاح 70 پروژه در حوزه صنعت توزیع برق در استان در هفته دولت خبر داد….

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان سمنان از افتتاح 70 پروژه در حوزه صنعت توزیع برق در استان در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان،سید محمد موسوی زاده در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران افزود: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر 62 میلیارد و 399 میلیون ریال به بهره برداری می‌رسند.

وی احداث و بهینه سازی 14 پروژه روشنایی معبر، تبدیل 24 هزار متر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در قالب 10 پروژه را از پروژه‌های قابل افتتاح هفته دولت عنوان کرد و افزود: 22 پروژه با موضوع توسعه و بهینه سازی شبکه‌ها و تاسیسات برق جهت ظرفیت سازی برای مشترکان جدید از دیگر پروژه‌های افتتاحی هفته دولت است که اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 690 میلیون تومان برای آن هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق منطقه‌ای استان گفت: افتتاح 15 پروژه تجهیز،احداث و افزایش ظرفیت ایستگاه‌های توزیع برق زمینی و هوایی و 9 پروژه تقویت شبکه و تامین برق شهرک‌ها و مجتمع‌های مسکونی از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح هفته دولت در حوزه صنعت برق استان است.

موسوی زاده همچنین از 6 پروژه کلنگ زنی در شهرستان‌های گرمسار، مهدیشهر و بخش بسطام خبر داد و گفت: برای این 6 پروژه نیز اعتباری بالغ بر 360 میلیون تومان مورد نیاز است.

وی با اشاره به فعالیت‌های صنعت توزیع برق استان در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: از ابتدای مرداد سال گذشته تا کنون پروژه‌های عمرانی متعددی با اعتبار بالغ بر 23 میلیارد تومان به اجرا درآمده است که احداث شبکه‌های هوایی و زمینی، نصب پست‌های توزیع و افزایش ظرفیت‌های پست توزیع،جذب مشترکان جدید، برق رسانی به روستاها و نصب سر چراغ روشنایی معابر از جمله فعالیت‌های انجام شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق منطقه ای استان گفت: در یکسال گذشته طرح‌هایی نظیر 169 کیلومتر شبکه هوایی توزیع و 19 کیلومتر شبکه زمینی توزیع نیز به بهره برداری رسیده است.

وی همچنین از واگذاری 12 هزار و 481 انشعاب جدید به مشترکان استان در یکسال گذشته خبر داد.

موسوی زاده همچنین از برگزاری 7 رزمایش خدمت متعالی در این شرکت خبر داد و گفت: در برگزاری این رزمایش‌ها هدف‌های متعددی دنبال می‌شد که مانور بحران و سر و سامان دادن به شبکه‌های توزیع پر عارضه از جمله اهداف مهم این رزمایش‌ها بود‌.

وی همچنین گفت: در تابستان امسال پیک مصرف برق در استان 416 مگا وات بود که این مهم نشان می‌دهد که استان سمنان در مقایسه با متوسط کشوری در نرم مناسبی قرار دارد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *