سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۲

ارسلان شکری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال 473 کیلومتر لکه گیری و روکش انواع راههای این…

ارسلان شکری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال 473 کیلومتر لکه گیری و روکش انواع راههای این استان عقد قرارداد شده و در حال اجراست که از این مقدار 70 کیلومتر اجرا شده و بقیه نیز برابر برنامه ریزیهای به عمل آمده تا آخر امسال به اتمام می رسند.

وی با اشاره به اینکه اجرای عملیات به صورت روکش های حفاظتی، پیشگیرانه، تقویتی و کم ضخامت کم هزینه و در راستای راهداری پیشگیرانه است اظهار کرد: همزمان با اجرای روکش های مذکور، اصلاح 17 نقطه پرحادثه نیز به صورت امانی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و در حال حاضر نیز در اکثر شهرستانهای این استان در حال اجراست .

وی اضافه کرد: ساماندهی مبلمان جاده ای و نصب انواع تابلوهای عمودی و افقی به تعداد یک هزار و 491 عدد در تمامی محورهای این استان اقدام شده و تاکنون افزون بر 11 کیلومتر نیز گاردریل تعمیر و نصب شده است.

مدیر راهداری اداره راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در راستای ارتقاء ایمنی راههای این اداره کل ممیزی ایمنی راههای شریانی به طول یک هزار و 200 کیلومتر در حال اجرا بوده و بعد از اتمام نسبت به اقدامات فیزیکی ایمن سازی اقدام می شود.

شکری به طرح سلامت پل های بزرگ این استان نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون 105 پل در مراحل پایانی بازدیدهای میدانی قرار دارند که در صورت مشخص شدن درصد سلامت پلها از این پس با اولویت شاخص سلامت نسبت به تعمیر و مرمت و تقویت پلهای موجود استان اقدام می شود.

در حال حاضر 220 کیلومتر بزرگراه، 804 کیلومتر راه اصلی، یک هزار و 988 کیلومتر راه فرعی و سه هزار و 683 کیلومتر راه روستایی آسفالته در آذربایجان غربی وجود دارد.

582/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.