دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۲۷

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گشایش نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان استان البرز عصر یکشنبه با حضور مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، مدیرکل اداره…

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گشایش نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان استان البرز عصر یکشنبه با حضور مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، مدیرکل اداره کل آموزش و پرورش البرز و برخی از مدیران استانی برگزار شد.

شهاب الدین غندالی با بیان این مطلب اظهار داشت: حمایت مالی و رفاهی از فرهنگیان هدف فعالیت این صندوق است و با توجه به تغییر اساسنامه آن، امکان برخورداری 700 هزار معلم و فرهنگی بازنشسته از مزایای این صندوق نیز فراهم شده است.

غندالی تاکید کرد: اتصال بخش مدیریتی این صندوق به دولت نوعی چالش در خدمات دهی به جامعه هدف این صندوق است و این چالش باعث شده است تا صندوق ذخیره فرهنگیان با تغییر مدیریت ها مواجه شود.

مدیریت تلفیقی فرهنگی و اقتصادی راهکار مناسب در سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان است

وی با اشاره به تغییر مدیریت ها و مشکلات پیش رو، تصریح کرد: با سپرده های فرهنگیان در 22 بنگاه بزرگ اقتصادی کشور در بخش های صنعت، معدن، سرمایه و ساختمان مشارکت اقتصادی داریم.

این مسئول ادامه داد: اکنون میزان کل سرمایه صندوق فرهنگیان کشور حدود 60 هزار میلیارد ریال است که با این سرمایه گام موثری در بخش اقتصادی کشور و کمک به بنیه مالی فرهنگیان برداشته شده است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور یادآور شد: یکی از برنامه های صندوق ذخیره فرهنگیان احیای ارزش افزوده صندوق و تقسیم سود سهام بین فرهنگیان است که سود سرمایه گذاری سال گذشته فرهنگیان حدود 9 میلیارد و 500 میلیون ریال بود و به هر عضو این صندوق بیش از 12 میلیون ریال سود تعلق گرفت.

وی افزود: مدیریت تلفیقی متشکل از مدیریت فرهنگی و اقتصادی در صندوق ذخیره فرهنگیان تاثیرگذار است.

غندالی اضافه کرد: اکنون امکان خرید 16 قلم کالای اساسی در قالب فروشگاه های فراز برای فرهنگیان عضو صندوق فراهم شده که فرهنگیان می توانند اقلام مورد نیاز خود را با تخفیف 26.5 درصدی خریداری کنند.

17 هزار و 137 فرهنگی رسمی و پیمانی در البرز عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند

این مسئول خاطرنشان کرد: از ظرفیت های آموزش و پرورش باید به نفع جامعه تعلیم و تربیت استفاده شود به همین منظور با انجام کارهای کارشناسی بستر لازم را برای پرداخت سود اعضا را در 2 بخش قابل برداشت و غیر قابل برداشت فراهم می کنیم.

وی یادآور شد: اعضای صندوق حق دارند از هر گونه تغییر و تحول، میزان سهام و سود اطلاع یابند به همین منظور این موسسه را در سطح استانی توسعه می دهیم تا معلمان بتوانند در آن سرمایه گذاری کنند.

در ادامه این مراسم، مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با بیان این مطلب اظهار داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان با هدف بهبود وضعیت اقتصادی فرهنگیان تاسیس شده و در 18 سال گذشته فراز و فرود زیادی را مشاهده کرده است.

خسرو ساکی تاکید کرد: از 22 هزار و 531 فرهنگی رسمی و پیمانی شاغل در استان البرز تا پایان فروردین ماه امسال، 17 هزار و 137 نفر عضو این صندوق شدند.

ساکی در پایان بیان کرد: در هر استان یک دفتر نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان راه اندازی می شود و البرز سومین استانی است که دفتر نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان در آن راه اندازی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *